Katecheza przedmałżeńska

sakr.malzenstwa

Katecheza przedmałżeńska to jeden z ważnych etapów bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Katechezy te są okazją do spojrzenia na małżeństwo zgodnie z wiarą Kościoła katolickiego. Celem tych spotkań jest poznanie najważniejszych zagadnień teologicznych, psychologicznych, a także etycznych związanych z małżeństwem chrześcijańskim.

Co roku w Wielkim Poście organizowaliśmy katechezę przedmałżeńską czyli tzw. kurs przedmałżeński w j. polskim. Mimo istniejących  ograniczeń planujemy prowadzić te  katechezy również w tym roku, dla wszystkich , którzy myślą zawierać sakrament małżeństwa. Wstępnie katechezę planujemy nieco przełożyć i rozpocząć po Świętach Wielkanocnych. Najprawdopodobniej spotkania byłyby 15-17 oraz 22-24 kwietnia 2021 r. 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.  KLIKNIJ TUTAJ

Pragniemy poinformować, iż katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 12 kwietnia. Więcej informacji ZOBACZ TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań  prosimy o kontakt z duszpasterzami: ks. Janusz – 99098456, ks. Marcin – 47975712

Zachęcamy narzeczonych, małżonków oraz wszystkich chętnych do wysłuchania wykładów p. dr. Jacka Pulikowskiego. Prelekcje te zostały wygłoszone do narzeczonych w naszej wspólnocie w marcu 2015 r. Wystarczy kliknąć w poniższy link: