Ogłoszenia z 18 grudnia

4 niedziela Adwentu

18.12. 2016 r.

  1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują kawę i upieki ciasto.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na sprzątanie naszej świątyni w miniony piątek.

  1. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się we wtorek 20 grudnia i we środę 21 grudnia od godz. 18.00 do godz. 20.00. Już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc w spowiedzi ks. Oskarasowi z Haugesund.

3. Porządek Mszy świętych w najbliższym tygodniu:

  • SobotaWigilia Bożego Narodzenia. O godz. 21.00 Pasterka w j. polskim, a o godz. 23.00 w j. norweskim.

Zachęcamy, aby w ten wyjątkowy wieczór zachować polską tradycje wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem składając sobie życzenia oraz wspólnego śpiewu kolęd.

Zapraszamy  w ten szczególny wieczór na wspólną Wigilię, od godz. 17.00 tych, którzy nie wyjeżdżają do Polski i ten wieczór myślą spędzić samotnie. W celach organizacyjnych prosimy zgłosić chęć uczestnictwa po Mszy św. w zakrystii.

  • Niedziela  – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w j. polskim w klasztorze na Marias Minde o godz. 12.00 oraz w centrum o 15.00 i 19.30. Ponadto w j. norweskim o godz. 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

4. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków na stół wigilijny, to są wyłożone na stoliku z przodu kościoła. Dobrowolne składane ofiary przeznaczamy na potrzeby polskiej grupy.

5. Osoby pragnące przyjąć księdza po kolędzie mogą zapisać się na listę kolędową umieszczoną na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś może przyjąć księdza przed południem albo między świętami to prosimy to zapisać w uwagach.

6. Ks. proboszcz składa  życzenia świąteczne wszystkim parafianom. Ich treść jest umieszczona w gazetce, którą otrzymamy wychodząc z kościoła. Ze stolików można zabrać „Informator Katolicki”.

7. Wszystkim Wam Drodzy Bracia i Siostry, którzy powracacie na czas Świąt do domów rodzinnych do Polski życzymy dobrej i spokojnej podróży. I dla Was i dla tych, z którymi nie zobaczymy się w Święta pragniemy życzyć – dobrych i spokojnych Świąt w gronie rodziny i najbliższych. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom na każdy dzień Nowego 2017 Roku, który przed nami.