Ogłoszenia z 17 grudnia 2017

3 niedziela Adwentu
17. 12. 2017 r.

1. Po Mszy św. nie będzie kawy i ciasta.

2. W tym tygodniu:

  • we środę o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w przyszłą niedzielę – przeżywamy jako 4 niedzielę adwentu a zarazem wigilie Bożego Narodzenia. Msze święte w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde i w kościele w centrum o 15.00. Nie będzie Mszy św. o 19.30!!! Natomiast o 21.00 Pasterka w j. polskim. O godz. 23.00 Pasterska w j. norweskim.

W Uroczystość Bożego Narodzenia porządek Mszy w j. polskim jak w niedzielę, czyli o 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o 15.00 i 19.30 w kościele w centrum.

3. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się we wtorek 19 grudnia i we środę 20 grudnia od godz. 18.00 do godz. 20.00. Będzie dwóch przyjezdnych księży i z pewnością każdy będzie miał możliwość wyspowiadania się. Prosimy nie odkładajcie spowiedzi na niedzielę, bo wtedy pozostajemy sami i nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać.

4. Wszystkich którzy nie wyjeżdżają do Polski, pozostają sami zapraszamy na wspólną wigilie w przyszłą niedzielę od godz. 18.00. W celach organizacyjnych prosimy zgłosić swój udział po Mszy św. lub telefonicznie u księży.

5. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.

6. Tuż po Mszy św. można odebrać pobłogosławione opłatki ze stolika umieszczonego przed ołtarzem. Dobrowolne ofiary przeznaczamy na potrzeby naszej polskiej grupy.

7. Po Mszach Św. W okresie adwentu możemy włączyć się w Adwentową Akcję Pomocy organizowaną przez Caritas i NUK. W tym roku chcemy pomóc mieszkańcom Sri Lanki. Ofiary można złożyć wychodząc w kościele.

8. W niedzielę 7 stycznia choinka dla dzieci (w j. norweskim) w szali gimnastycznej szkoły św. Pawła od godz. 14 do 16.30. Św. Mikołaj prosi o zgłoszenia w biurze parafialnym do 12 grudnia. Szczegóły na plakacie.

9. Pismo diecezjalne St.Olav Kirkeblad jest wysyłane pocztą tylko do abonentów którzy zgłosili chęć – jest to darmowy abonament. Chęć otrzymywania pisma należy zgłosić smsem, mailen lun telefonicznie do redakcji. Więcej informacji na stronach parafii.