Ogłoszenia z 19 listopada 2017 r.

XXXIII niedziela zwykła

19.11. 2017 r.

1. Po Mszy św. kawa i ciasto. Dziękujemy bardzo serdecznie tym, którzy przygotowują kawę i ciasto w tym tygodniu.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  • we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do krypty na spotkanie w ramach grupy Effatha, na wspólną refleksje na słowem Bożym, na wspólną modlitwę.

Również Katolsk Forum zaprasza na spotkanie o 19.45 w pokoju nauczycielskim St.Paul skole. Dag Øivind Østereng teolog, pisarz, wcześniej pastor w norweskim kościele luterańskim, będzie prowadził wykład nt. Moja droga do Kościoła. Co znalazłem? Co porzuciłem? Wstęp 30 kr.

  • w środę –  wspomnienie św. Cecylii. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w piątek – wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac i  Towarzyszy.
  • w sobotę – o godz. 16.00 w klasztorze Marias Minde Msza św. z niedzieli.

Również w sobotę do naszej parafii przyjeżdża ks. biskup Cantillias z Filipin. Poprowadzi on rekolekcje dla Filipińczyków oraz odprawi Mszę Św. po łacinie w sobotę i po angielsku w niedzielę o 18.00.

Również o godz. 16.00 w naszym kościele promocja płyty CD «Colours of Saint Paul». Orgelklubben Ferdinand jest inicjatorem tego przedsięwzięcia. Płyta może stanowić świetny prezent gwiazdkowy!

  • w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Na zakończenie Mszy św. odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana oraz dziękczynne Te Deum.

Msze święte w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde, o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum.

Podczas Mszy św. o godz. 15.00 uroczyste przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów. A po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

4. Już dziś zapraszamy na adwentowe rekolekcje, które rozpoczną się w I niedzielę Adwentu czyli 3 grudnia, a zakończą się w środę. Poprowadzi je o. Józef Augustyn, jezuita, rekolekcjonista. Plan rekolekcji na naszej stronie internetowej. zob. tutaj

5. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć swojego uczestnictwa w bezalkoholowej Zabawie Andrzejkowej, która będzie miała miejsce 2 grudnia. Zostało tylko 10 miejsc wolnych. Zapisy u p. Marka Ukraińskiego. po Mszy św. w krypcie / Telefon kontaktowy na stronie – 463 79 440

6. Apelujemy do wszystkich którzy jeszcze nie  są zarejestrowani w naszej parafii o dokonanie rejestracji. Formularze dostępne z tyłu kościoła – można oddać w zakrystii lub w biurze parafialnym . Można też dokonać rejestracji wysyłając sms – informacja na formularzu oraz na naszej stronie. zob. tutaj

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)