Ogłoszenia z 26 listopada 2017 r.

Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata

26.11. 2017 r.

 

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Na zakończenie Mszy św. odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana oraz dziękczynne Te Deum.

Po Mszy św. o 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Również po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę –  w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartek–  święto św. Andrzeja
  • w piątek – przeżywamy I piątek miesiąca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim.
  • w sobotę – Msza św. z niedzieli w Årdalstangen o godz. 17.00.
  • w niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu.

Również w przyszłą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Józef Augustyn.  Rozpoczęcie rekolekcji na Mszach św. niedzielnych 15.00 i 19.30. Po Mszy św. o 15.00 konferencja dla wszystkich: Nasze trudne doświadczenia życiowe. Ojciec Rekolekcjonista przekazał dla każdej rodziny książkę swojego autorstwa pt. Kwadrans szczerości jako zaproszenie każdego do uczestnictwa w rekolekcjach. Książkę bezpłatnie można zabrać po Mszy św.

Plan rekolekcji jest podany na naszej stronie internetowej czyt. tutaj oraz ulotkach na stolikach z tyłu kościoła. Gorąco zachęcamy Was do udziału w rekolekcjach.

W przyszłą niedzielę dodatkowa składka do puszek na zakończenie Mszy św. będzie też wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone Słowo Boże dla o. rekolekcjonisty.

O godz. 11.00 Msza św. w j. polskim w Voss.

3. Pragniemy pogratulować ministrantom, którzy dzisiaj zostali uroczyście włączeni do grona ministrantów naszej parafii i otrzymali błogosławieństwo. Życzymy im wiele radości z tej pięknej posługi ale i również wytrwałości. Cieszymy się, że grono ministrantów w naszej polonijnej grupie liczy już 24 ministrantów. W każdym momencie można dołączyć do grupy ministrantów, wystarczy być po I Komunii św. i podejść do zakrystii, do nas księży, zgłaszając swoją chęć. Jest to zaproszenie zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.

4. Bezalkoholowa Polonijna Zabawa Andrzejkowa rozpocznie się w sobotę o godz. 2000.

5. Nowo przybyłym do naszej parafii przypominamy o rejestracji. Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub na naszej stronie  czyt. tutaj

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)