Ogłoszenia z 29 października 2017 r.

XXX niedziela zwykła

29.10. 2017 r.

1. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

Po Mszy św. również zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym którzy przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę –  1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – która w naszej parafii jest przeniesiona na niedziele po, tj. 5 listopada. Jak zawsze w środę, o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.  Po Mszy św. w j. wietnamskim o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami.
  • w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w j polskim do klasztoru sióstr na godz. 19.00. Natomiast pół godziny wcześniej o godz. 18.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.Również w centrum w kościele o godz. 19.00 w j. norweskim.
  • w piątek – przeżywamy I piątek miesiąca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. Od godz. 18.15 modlitwa różańcowa z wypominkami, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim.
  • w sobotę – Msza św. z niedzieli w Ardalstangen o godz. 17.00. Po Mszy św. w j. łacińskim o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami.
  • w niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w j. polskim we Voss o godz. 11.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Po Mszy św. o godz. 15.00 na cmentarzu Møllendal (koło szpitala Haukeland) czyli ok. godz. 16.30 rozpoczniemy procesję z Różańcem za zmarłych. Mimo, że nie spoczywają tam nasi najbliżsi zmarli to zachęcamy aby jak najliczniej wziąć udział. Będąc tutaj na cmentarzu, możemy tutaj pamiętać o nich w modlitwie, a nade wszystko ofiarować odpust zupełny. Wejście na cmentarz jest od ul. Møllendalsveien. Adres zob. tutaj

3. Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość otrzymania łaski odpustu zupełnego za zmarłych. Więcej na ten temat na stronie  parafii zob. tutaj i na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Tam też umieszczone są godziny Mszy świętych i modlitwy różańcowej z wypominkami w tych dniach zob. tutaj.  Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej z wypominkami, za zmarłych. Gdyby ktoś chciał jeszcze zapisać zmarłych, za których będziemy się modlić na wypominkach to kartki leżą na stolikach przy wyjściu.

4. Jesienny kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa w języku norweskim rozpoczyna się 30 października od godz. 18.30 – 21.00 i trwać będzie pięć tygodni. Więcej informacji na stronie internetowej zob. tutaj

5. Tradycyjnie planujemy organizacje bezalkoholowej Polonijnej Zabawy Andrzejkowej – 2 grudnia. Tak wiele osób się angażuje w naszej polonijnej grupie, zarówno w czasie liturgii jak i poza, chociażby w krypcie oraz przy różnych wydarzeniach.  Polonijna Zabawa Andrzejkowa jest okazją do wspólnego spotkania, wspólnej zabawy, przy dobrej muzyce, w miłej atmosferze. Zapraszamy wszystkich. Zapisy u p. Marka Ukraińskiego. Telefon kontaktowy – 463 79 440

6. Podania  o przyjęcie do katolickiej szkoły Św. Pawła na rok szkolny 2018/19 do klasy 1 i 8 należy złożyć do 15.listopada b. r. Więcej informacji na stronie szkoły zob. tutaj oraz w sekretariacie szkoły.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)