Ogłoszenia z 3 września 2017 r.

XXII niedziela zwykła

03.09. 2017 r.

1. Z wielką radością pragnę ogłosić i tym samym gorąco przywitać ks. Marina Zycha, który w piątek rozpoczął swoją posługę w naszej parafii, a w sposób szczególny w naszej Polonijnej grupie. Ks. Marcin pochodzi z diecezji Kaliskiej. Po święceniach kapłańskich w 2005 r. posługiwał w parafiach: Krotoszyn, Bralin, Ostrów Wielkopolski, Kalisz i Głogów. Od dzisiaj również do Niego można zwracać się w sprawach kancelaryjnych, posługi sakramentalnej czy też zamawiania intencji mszalnych. Numer kontaktowy jest naszej stronie (ten sam co miał ks. Piotr).

Życzymy ks. Marcinowi wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej w Bergen.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym którzy przygotowują kawę i ciasto.

2.W najbliższym tygodniu:

  • w wtorek – wspomnienie św. Matki Teresy. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (w j. norweskim). Po Mszy św. film o życiu św. Matki Teresy w j. angielski, w audytorium szkoły św. Pawła.

Z racji przeżywanego święta, naszym Drogim i Kochanym Siostrom pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w tej pięknej ale jakże trudnej posłudze, którą wykonują. Dziękujemy za wszelką pomoc w naszej polonijnej grupie, zwłaszcza tak wielką pomoc w katechizowaniu dzieci.

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z niedzieli w Norheimsund, o godz. 17.00
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: o godz. 12.00 w kaplicy Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Ponadto Msze św. w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

3. Dochód przekazany na Caritas z kiermaszu książek wyniósł 1068 kr. Dziękujemy za złożone ofiary, a w sposób szczególny  dziękujemy p. Ewie za przekazanie książek oraz organizację kiermaszu.

4. Przypominamy i zachęcajmy do zapisywania dzieci i młodzieży na katechezę w j. polskim po Komunii a przed bierzmowaniem. Katechezy będą we wtorki, 2 razy w miesiącu, od godz. 17.00 do godz. 18.30.

Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież w katechezie w Polskiej Szkole.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)