Ogłoszenia z 7 października 2018 r.

XXVII niedziela zwykła

7. 10. 2018 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym którzy przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • we wtorek
  • godz. 17.00 – przywitanie Relikwii św. Teresy oraz jej świętych Rodziców: Zelię i Ludwika Martin w naszej parafii
  • godz. 17.30 – uroczyste Nieszpory
  • godz. 18.00 – różaniec
  • godz. 19.00 – Msza św. w j. norweskim
  • godz. 20.30 – Msza św. w j. polskim, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W czasie tej Mszy św. będzie poświęcenie róż i płatków róż. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą  jednej róży, która będzie symbolizowała łaskę, którą chcemy uprosić dla siebie czy dla innych, przez wstawiennictwo św. Teresy. Podczas Mszy będziemy gościć ks. Piotra Gąsiora, który wygłosi Słowo Boże.

 • w środę
  • od godz. 10.00  i przez cały dzień zapraszamy do osobistej modlitwy przed relikwiami św. Teresy i jej Rodziców
  • godz. 17.00 – Msza św. w j. angielskim
  • godz. 18.00 – różaniec
  • godz. 19.00 – Msza św. w j. wietnamskim
  • godz. 20.00 – modlitwy w j. tamilskim
  • godz. 20.50 – nabożeństwo prowadzone przez młodzież

Od godz. 18.00 w krypcie kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików

 • w czwartek
  • godz. 8.00 – pożegnanie Relikwii.

Zwracamy się z prośbą do Panów, którzy mogą być na pożegnaniu relikwii, we czwartek o godz. 8.00 rano i pomóc przy wyniesieniu Relikwii z kościoła. Potrzeba 10 mężczyzn. Wszystkich, którzy mogą pomóc, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. w zakrystii.

 • w sobotę – Msza św. niedzielna w Norheimsund, o godz. 17.00
 • w niedzielę – w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Mszę św. w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Ponadto Msze św. w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc  październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, pół godziny każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00, jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

4. Ponawiamy zaproszenie do uzupełnienia 7 róży św. Józefa. Zachęcamy zwłaszcza mężczyzn i tych, którzy jeszcze nie należą do żadnej róży. Swą chęć przynależenia można zgłosić po każdej Mszy św. Więcej informacji o róży na stronie parafii w zakładce: grupy/róże różańcowe

5. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się posługę lektora w naszej wspólnocie. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy czytających, to prosimy zgłosić się w zakrystii po Mszy św. lub do osób koordynujących. Dziękujemy przy tej okazji p. Andrzejowi Łukaszewiczowi za dwuletnią koordynacje czytań na Mszy o godz. 15.00. Dziękujemy tym, którzy obecnie koordynują czytania: na godz. 12.00 – p. Dorocie Kliczewskiej, na godz. 15.00 – p. Joannie Dzięga a na godz. 19.30 p. Przemysławowi Prokop. Więcej informacji, grafik oraz kontakt do koordynujących czytania jest naszej stronie w zakładce grupy /lektorzy

6. W ramach 100- tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę odbędzie się koncercie patriotyczny Anny Przybysz wraz z zespołem TRIODEON, pt. Z wdzięczności dla Niepodległej. „Zdrowy Polak-Nowy Patriotyzm”. Zob. więcej tutaj oraz na Facebook.

7. Podczas uroczystości rocznicy Niepodległości, w niedzielę 11 listopada chcemy przygotować stoisko z polskimi tradycyjnymi potrawami. Chcemy się zwrócić z prośbą do wszystkich osób, które chciałby włączyć się w przygotowanie tradycyjnych polskich potraw na niedzielę 11 listopada. Myślimy tu o różnego rodzaju zupach, bigosie pierogach, krokietach, pasztecikach, barszczu, chlebie. Swoją chęć zaangażowania prosimy zgłosić najlepiej dzisiaj po Mszy w zakrystii lub w krypcie podczas kawy u p. Justyny.

Jest prośba również do osób które łowią ryby. Jeśli ktoś mógłby dostarczyć z początkiem listopada makrele lub seie, które będą wykorzystane do przyrządzenia potraw, prosimy tez o informacje. Te ryby mogą być mrożone.

Prosimy, też osoby które 11 listopada będą miały stroje regionalne o zgłoszenie się i zaangażowanie podczas Mszy św. w procesję z darami oraz czytania.

Drodzy! Im więcej osób zaangażuje się w przygotowanie tym lepiej wspólnie będziemy mogli świętować tę wspólną uroczystość.

8. Ojciec Wilhelm Hertmann OFM,  który w dniu  10 października br. skończyłby 100 lat, odszedł do Domu Ojca w piątek, 5.10.2018 w klasztorze w Nijmegen. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Alverna w Holandii w dniu 10.10.br. (środa).

Ojciec Wilhelm Hertman był proboszczem parafii Św. Pawła w Bergen w latach 1979 – 1986, jak również kapelanem sióstr Sw. Franciszka Xawerego  w klasztorze Marias Minde.

Ks. bp Bernt Eidsvig odprawi Mszę św. żałobną na Marias Minde w dniu 10.10.br. (środa) o godz 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy. zob. tutaj

Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie …

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)