Ogłoszenia z 11 marca 2018 r.

4 niedziela Wielkiego Postu
11. 03. 2018 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

Gościmy w naszej parafii dra Macieja Barczentewicza wraz żoną Iwoną, którzy podczas dzisiejszych Mszy św. dzielą się swoim doświadczeniem oraz świadectwem. Dziękujemy im za ich obecność, wykłady dla narzeczonych oraz dzisiejsze świadectwo i życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu rodzinnym i zawodowym.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – o godz. 18.30 spotkanie informacyjne z Fosterhjemtjeneste w St.Paul skole  na temat rodzin zastępczych. Więcej informacji na stronie parafii tutaj.
  • w piątek – w kościele w centrum o godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a od godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim w Alversund o godz. 11.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali. Msza św. o godz. 17.0 także w Årdalstangen.

3. Pragniemy poinformować, iż adoracja Najświętszego Sakramentu w miesiącu marcu będzie miała miejsce w czwartą sobotę miesiąca czyli 24 marca a nie jak zwykle w 3 sobotę miesiąca. Już dziś serdecznie zapraszamy.

 4. W minionym tygodniu zostały zakupione nowe śpiewniki. Są one umieszczone na półkach za ławkami. Bardzo prosimy, aby zabierać wchodząc do kościoła, korzystać z nich, a po Mszy św. odkładać na miejsce. Prosimy również o ich szanowanie. Przypominamy również, iż numery śpiewanych pieśni są wywieszane z przodu na tablicach, na filarze.

5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej tutaj i plakatach.

6. Po każdej Mszy św. wspólnie odmawiamy modlitwę do św. Teresy, rozpoczynając 9 – cio miesięczną nowennę przed peregrynacją relikwii św. Teresy i jej Rodziców do naszej parafii. Zachcemy do odmawiania tej modlitwy każdego dnia, również w gronie rodzinnym. Kartki z modlitwą znajdują się na stoliku za ławkami, przy wyjściu z kościoła.

7. Zwyczajem ostatnich lat jako polska grupa chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości przekazujemy na Caritas. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii osoby, które mają bukszpan, gałązki brzozy  lub inne, z których można by wykonać palmy oraz prosimy o zgłaszanie się osób które mogłyby pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę 24 marca, o godz. 17.00 w krypcie. Można też przygotować w domu i przynieść gotowe, ale prosimy też o informacje.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.