Ogłoszenia z 13 maja 2018 r.

VII Niedziela Wielkanocna
13. 05. 2018 r.

 

1. Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek –  święto św. Macieja Apostoła
  • w środę – święto św. Andrzeja Boboli. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartekNarodowe Święto Norwegii. Msze św. w j. norweskim w klasztorze Marias Minde o godz. 9.00 oraz w kościele w cetrum o godz. 9.00 i 19.00.
  • w piątek na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę Msza św. w j. polskim: o godz. 17.00 – w Voss.

Również w sobotę od godz. 19.00 do godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim. zob. tutaj

  • w niedzielę Mszę św. w j. polskim: 11.00 – w Alversund oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, w centrum oraz w Ardalstangen o godz. 17.00.

3. Przypominamy o wakacyjnych obozach letnich. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 roku, do udziału w Vestlandsleir, w miejscowości Karmøy koło Haugesund. Więcej informacji na plakacie w kościele oraz na naszej stronie parafialnej zob. tutaj i stronie NUK-a zob. tutaj

4. Koniecznym stał się remont domu parafialnego, tu przy kościele, zwł. remont dwóch mieszkań, w którym mieszkają księża. Skoro będzie rozłożone rusztowanie wokół domu parafialnego uzasadnione jest poszerzenie remontu także na fasadę kościoła. Kiedy pada, woda wsiąka w ściany w wielu miejscach, m.in. na wieży. Konieczna jest renowacja i uszczelnienie tynków, aby uniknąć dalszych szkód. To wiąże się z wielkimi wydatkami. Potrzeba również naszego wkładu, jako parafii. Ustaleniem Rady Parafialnej jest, że w drugą niedzielę każdego miesiąca zbierana będzie dodatkowa taca przy drzwiach do kościoła, po wszystkich Mszach św., która będzie przeznaczona na sfinansowanie remontu kościoła i domu parafialnego przy kościele. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

Po Świętach Zesłania Ducha Świętego zostaną ustawione rusztowania wokół domu parafialnego i kościoła, w związku  czym będzie utrudniony wjazd na teren kościoła od Nygårdsgaten. Będą też trudności z parkowaniem.  Prosimy o zachowanie ostrożności przy rusztowaniach.

5. W niedzielę 3 czerwca przeżywać będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Głowna Msza św. o godz. 14.00 – w j. polskim w kościele św. Pawła, a w j. norweskim w Johanneskirke. Po Mszy św. procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Niech nasza obecność w tym dniu na Mszy św. i procesji będzie świadectwem naszej wiary. Bardzo prosimy, aby zgłosić swoją gotowość do niesienia baldachimu oraz obrazu Matki Bożej. Potrzebujemy także chętnych do kierowania ruchem w czasie procesji. Prosimy zatem o zgłoszenie się w zakrystii. Prosimy także, aby ubrać regionalne stroje, a dzieci zapraszamy do dzwonienia dzwonkami i sypania kwiatów. Dzieci pierwszokomunijne oraz przeżywające pierwszą rocznice I Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesji w strojach z I Komunii Świętej.

6. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na obraz Jezusa Miłosiernego. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie u księży.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.