Ogłoszenia z 18 listopada 2018 r.

XXXIII niedziela zwykła

18. 11. 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Chcemy pamiętać w naszej modlitwie jak i również przez konkretne czyny o tych, którzy potrzebują pomocy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali w przeżywanie święta 100 – tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Jest wielką radością, że tak wiele osób się włączyło i wspólnie świętowało. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, którzy się zaangażowali, dlatego obejmując wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. O godz. 20.00 w naszym kościele koncert organowy – Colin Andrews – znany angielski interpretator muzyki Messiaena, będzie grał utwory Messiaena, Francka i Bacha.
  • w środę – wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 18.00 w krypcie kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartekwspomnienie św. Cecylii
  • w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lang i 117 Wietnamskich Męczenników. Msza św. niedzielna w j. polskim: w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00
  • w sobotę przypada również dzień imienin Ks. Janusza. Pamiętajmy o Jego osobie i posłusze w naszych modlitwach.
  • w niedzielę – będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Mszę św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, w kościele św. Pawła w Centrum o godz. 15.00 i 19.30

Ponadto Msze św. w j. norweskim o godz. 10.00 w klasztorze Marias Minde, w kościele św. Pawła o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać!

4. Jak już informowaliśmy, dzięki staraniom ks. Marcina powstał parafialny kalendarz na rok 2019. Znajdziemy w nim zdjęcia z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku i innych miejsc posługi duszpasterskiej oraz wykaz ważniejszych świąt i uroczystości dotyczących naszej parafii. Kalendarz można nabyć po Mszy św. w zakrystii lub w tygodniu w sekretariacie parafii. Ofiara: 100 kr jest w całości jest przeznaczona na remonty prowadzone w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia już dziś. zob. tutaj

5. Informujemy o zmianie terminu katechezy dla 2 roku przygotowań do I Komunii św. Nie będzie katechezy i Mszy św.  8 grudnia w klasztorze Marias Minde. Obydwie grupy zapraszamy 9 grudnia na Mszę św. o godz. 15.00, a po Mszy katecheza. Więcej informacji na stronie w zakładce katecheza.

6. Już dziś zapraszamy na adwentowe rekolekcje, które rozpoczną się w I niedzielę Adwentu czyli 2 grudnia, a zakończą się w środę. Poprowadzi je ks. Ryszard Stankiewicz, duszpasterz młodzieży i rodzin, pracujący w Gorzowie Wielkopolskim. Plan rekolekcji będzie umieszczony na stronie internetowej.

Również pragniemy wcześniej poinformować, że w każdy czwartek Adwentu o godz. 20.00, w kościele św. Pawła w centrum, będzie Msza św. roratnia w j. polskim. Zachęcamy aby każdy, zarówno dzieci jak i dorośli, zatroszczyli się o lampion (można kupić lub samemu wykonać) i aby każdy wziął udział w roratach.

7. Tradycją naszej polskiej grupy jest organizowanie zabaw andrzejkowych czy karnawałowych. Jest to okazja dla wszystkich, którzy się angażują w naszej wspólnocie i którzy należą do naszej wspólnoty, aby się spotkać wspólnie i miło spędzić czas.

Zapraszamy do bezalkoholowej zabawy andrzejkowej, która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 1 grudnia od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Dla dzieci będą również zabawy. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)

8. Nauczyciele Polskiej Szkoły zapraszają wszystkich chętnych i zainteresowanych na warsztaty psychoedukacyjne dla Rodziców z psychologiem. Warsztaty są organizowane we współpracy z Ambasadą Polską z Oslo. Więcej informacji na stronie szkoły. zob. więcej

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)