Ogłoszenia z 26 sierpnia 2018

XXI  niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
26. 08. 2018 r.

 1. Wszystkim przybyłym do naszej parafii, życzymy miłego pobytu i dobrej pogody.
 2. Trwamy w modlitwie nowenny przed nawiedzeniem naszej parafii przez relikwie  św. Teresy  z Lisieux i jej kanonizowanych  rodziców w dniach 9 i 10 października. Zachęcamy do modlitwy o dobre przygotowanie, i o dobre owoce tego nawiedzenia. Odmawiajmy modlitwę nowenny w rodzinach. Z tyłu kościoła zostały wyłożone, do zabrania, foldery przybliżające nam postać św. Teresy i jej rodziców oraz zawierające program nawiedzenia.
 3. Dziękujemy panu Andrzejowi i panu Tomkowi za montaż nowych półek na śpiewniki.
 4. W najbliższym tygodniu:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Moniki;
 • We wtorek wspomnienie św. Augustyna Bp DK;
 • W środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;
 • W sobotę – msza święta w Årdalstangen o godz. 17.00;
 • w niedzielę – msze św. w j. polskim: w Voss o godz. 11.00 i w kościele w centrum o godz.: 15.00 i 19.30.

Ponadto w przyszłą niedzielę 2 września:

 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania zarówno z I jak i II roku przygotowania wraz z rodzicami, o godz. 13.30 w audytorium szkoły św. Pawła;
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej II rok – po mszy św. o godz. 15.00; w audytorium szkoły św. Pawła.
 • I rok przygotowania – katecheza 1 grupa, spotkanie w sali na 4 piętrze również po mszy św. o godz. 15.00;

Szczegóły dotyczące katechezy są umieszczone w zakładce katecheza, na stronie naszej parafii.

 1. Zachęcamy do udziału w katechezie po I Komunii. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Spotkania dla nowych ministrantów i tych, którzy chcieliby włączyć się w grupę ministrantów odbędą się 9 i 23 września po mszy św. o godz. 15.00. Spotkanie dla wszystkich ministrantów 29 września o 17.00 (najmłodsi o godz. 16.00).
 3. Studencka grupa Fideswznawia spotkania  –  w niedzielę o godz. 19.00,  po Mszy św. w języku angielskim. Zapraszamy młodych katolików między 18 a 35 rokiem życia. Spotykamy się przed kościołem. Kontakt: Isabel Maria Velasco.
 4. Wydział Pastoralny Diecezji Oslo zaprasza na spotkanie na temat ochrony rodziny w dniu 15 września br. więcej informacji na plakacie przed kościołem.
 5. Kolejny kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa (w języku norweskim) rozpocznie się w poniedziałek 9 października o godz. 18.30. Wszyscy, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński muszą wziąć udział w kursie przygotowawczym. Zgłoszenia w biurze parafialnym
 6. Zapraszamy na kurs Katechezy Dobrego Pasterza w dniach 17 – 24 września popołudniu. Wkrótce też rozpocznie się kurs dla młodzieży powyżej lat  15 przygotowujący do pracy katechetycznej z dziećmi. Więcej informacji z tyłu kościoła i na stronie internetowej parafii. (katolsk.no– katekese og kurs)
 7. Rodziny które pragną w swoim domu gościć obraz Jezusa Miłosiernego, zapraszamy aby zgłaszać się w zakrystii, lub telefonicznie.
 8. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia ?