Ogłoszenia z 3 czerwca 2018 r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Bożego Ciała
03. 06. 2018 r.

1. Za chwilę wyruszymy w procesji Bożego Ciała. Porządek procesji jest następujący: obraz Matki Bożej, przedstawiciele Róż Różańcowych z różańcem, ministranci, dzieci pierwszokomunijne, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, ministranci z kadzidłem, kapłan z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem i za baldachimem wszyscy wierni. Prosimy, aby zaraz po zakończeniu ogłoszeń ustawić się w takiej kolejności na środku kościoła i przygotować się do wyjścia. Przy pierwszym ołtarzu łączymy się z tymi, którzy uczestniczyli we Mszy św. w Johaneskirke i prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiaty zapamiętały, że idą zawsze za ministrantami. Prosimy vaktów, aby pomagali ustawić się dzieciom.

Po zakończonej procesji zapraszamy wszystkie dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami, dzieci komunijne oraz ministrantów na słodką niespodziankę, koło placu zabaw, koło zakrystii.

2. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Bonifacego
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w j. norweskim w klasztorze Marias Minde o godz. 9.00 oraz w kościele św. Pawła  o godz. 19.00.
  • w sobotę – uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w j. polskim w Norheimsund o godz. 17.00
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.

3. Zbliża się koniec roku szkolnego. Prosimy przed wyjazdem na wakacje zapisać w zakrystii dzieci i młodzież na katechezę w ramach 1 roku przygotowania na nowy rok szkolny 2018-2019. Przypominamy, że 1 rok przygotowania do Bierzmowania rozpoczyna się w IX klasie. Natomiast 1 rok przygotowania do I Komunii obejmuje dzieci urodzone w 2011 r.

Również pragniemy poinformować i zachęcić do udziału w katechezie dla dzieci i młodzieży,  która jest w Polskiej Szkole. Więcej informacji na naszej stronie oraz na stronie Polskiej Szkoły.

4. W sobotę 9 czerwca oraz niedzielę 10 czerwca odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Głosować będzie można przed i po wszystkich Mszach Św. w sobotę i niedzielę. Można również oddać głos w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku (od 4 do 8 czerwca). Na karcie do głosowania otrzymamy wszystkich kandydatów. Dokonujemy wyboru 6 kandydatów, stawiając krzyżyk. Możemy też możemy wybrać np. 3 kandydatów. Przypominamy, że z naszej polskiej grupy mamy 3 kandydatów: p. Dorotę Kliczewską, p. Krzysztofa Śledzkiego i p. Ryszarda Marka Ukraińskiego. Zwracamy się z gorąco prośba, aby każdy wziął udział w wyborach, abyśmy mieli naszych przedstawicieli w radzie parafialnej. Prawo głosu mają wszystkie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania. Głosowanie w centrum będzie w krypcie kościoła, natomiast w klasztorze przed wejściem do kaplicy.  Zob. więcej

5. 20 czerwca na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów oraz kandydatów na ministrantów i wszystkie chętne dzieci oraz młodzież,  na przedwakacyjne wspólne spotkanie. Więcej czyt. tutaj

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i spokojnego nowego tygodnia :)