Ogłoszenia z niedzieli Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia
08. 04. 2018 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy przy tej okazji do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tekst tej Koronki jest umieszczony na obrazkach, które można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.

Po Mszy świętej zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Również po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Jest to zarówno dzień Świętości życia. Jeśli ktoś chciałby podjąć Duchową Adopcje można w zakrystii już dziś zabrać deklaracje przystąpienia. Serdecznie zachęcamy.
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – wspomnienie św. Marcina.
  • w sobotę – Msze św. niedzielne w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00

O godz. 15.00 w naszym kościele koncert , w którym wystąpi Orgelklubben Ferdinand i organistka Mariko Takei

Również w sobotę od godz. 19.00 do godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 11.00 w Seim (jest to zmiana kościoła z Alversund, wyjątkowo w tę niedziele!!!) zob. dojazd tutaj. Również o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum oraz o 17.00 w Årdalstangen.

3. W niedziele 22 kwietnia na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które przyjmowały Komunię św. w minionym roku. Zapraszamy zarówno te które przyjmowały I Komunię w naszym parafialnym kościele w Bergen, jak i te, które przyjmowały I Komunię w parafiach w Polsce, do wspólnej Mszy św. dziękczynnej w I rocznicę Komunii Świętej. Więcej informacji na stronie czytaj więcej oraz e-mailach wysłanych do rodziców.

4. Sprzedaż palm przez naszą grupę w Niedzielę Palmową przyniosła 4201 kr. Suma ta przekazana została na Caritas. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za przygotowanie i rozprowadzanie palm.

5. W tym roku 11 listopada będziemy przeżywać 100 – tą rocznice odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Myślimy już teraz o przygotowaniu obchodów rocznicowych. Wszystkich którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie zapraszamy na spotkanie 20 kwietnia, o godz. 18.00  w audytorium szkoły św. Pawła.

6. Przeżywając dziś Niedziele Miłosierdzia wracamy myślami do nawiedzenia naszej parafii przez Kopie cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik. Cieszymy się stałą obecnością relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Przypominamy, że można wpisywać prośby, podziękowania do księgi prób i podziękowań, która znajduje się przed bocznym ołtarzem, w którym są relikwie św. Faustyny i Jana Pawła II. W tych intencjach modlimy się w każdy piątek (I piątek m-ca podczas adoracji 18.00-19.00 a pozostałe piątki m-ca w czasie adoracji od 19.30 – 201.15). Od tej chwili również rodziny naszej wspólnoty nawiedza mała kopia obrazu Jezusa Miłosiernego, pobłogosławiona przez bp. Leszka Leszkiewicza. Zachęcamy do zapisywana się w zakrystii lub u księży na obraz. Obraz zabiera się w niedziele i przynosi w kolejną niedzielę.

7. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia :) .