Ogłoszenia z 11 lutego 2018 r.

6 niedziela zwykła
11.02.2018 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypy. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

    Pragniemy podziękować p. Arkadiuszowi za grę na organach. Będąc z dwutygodniową wizytą w Bergen przybywa również do naszego kościoła i uświetnia Msze św. grą na organach.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień, wyrzeczeń. Przypominamy, że jest możliwość złożenia pisemnej abstynencji od alkoholu i innych uzależnień w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać u księży po Mszy czy też telefonicznie.

Z racji Środy Popielcowej Msze św. z posypaniem głów popiołem:

  • w j. polskim o godz. 18.00 w centrum
  • w j. norweskim o godz. 19.00 w centrum i 9.00  na Marias Minde
  • w j. filipińskim o godz. 17.00 w centrum

Środa popielcowa jest dniem, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14 lat do śmierci).

  • w czwartek – o 20.00 rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej w j. polskim zob. tutaj
  • w piątek –godz. 17.30 w j. polskim nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z możliwością przyjęcia Komunii św., a od godz. 17.00 możliwość spowiedzi. Również o godz. 18.30 Droga krzyżowa w j. norweskim, o 19.00 Msza św. w j. norweskim. Natomiast o godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła.
  • w sobotę –Msze św. w j. polskim o godz. 11.00 w Årdalstangen, o godz. 16.00 w klasztorze Marias Minde, a o godz. 17.00 w Voss.
  • w przyszłą niedzielę – rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Grzegorz Trojan, misjonarz z Peru. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej bergenpol.com. Można także zabrać ulotki z programem, które są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Mszę św. w języku polskim w niedziele, z nauką rekolekcyjną, w Alversund o godz. 11.00, w kościele w centrum w Bergen o 15.00 i 19.30.

Po Mszy św. o 15.00 zapraszamy na spotkanie z misjonarzem do krypty.

3. W przyszłą niedzielę dodatkowa składka do puszek przy wyjściu z kościoła, będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone słowo Boże dla ks. rekolekcjonisty oraz wsparcie misji w której posługuje ks. Grzegorz. Bóg zapłać za składane ofiary.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym roku, w czasie wielkiego postu, w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Pawła (w centrum) będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św. Również w piątki od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast w niedzielę bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami świętymi,  zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30. Niech udział każdego z nas w tych nabożeństwach pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

5. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim za wszelką życzliwość. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin będziemy sprawować Mszę święte w przyszłą niedzielę.

6. Przypominamy też o możliwości uczestniczenia w rekolekcjach w j. norweskim. Zob. więcej

7. Jeśli koś ma palmy z niedzieli palmowej zeszłego roku można oddać w zakrystii lub biurze parafialnym,  do wtorku (13 luty) – zostaną spalone a popiół użyty będzie w środę popielcową.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.