Ogłoszenia z 16 grudnia 2018 r.

III niedziela Adwentu
16. 12. 2018 r.

1. Po Mszy w. zapraszamy wszystkich na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy przygotowali ciasto i kawę w tym tygodniu.

Na stoliku przed ołtarzem są opłatki na stół wigilijny. Składane ofiary przeznaczamy na potrzeby naszej polskiej grupy.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartek –  od 18.00 do 20.00 spowiedź przedświąteczna. A na godz. 20.00 zapraszamy na roraty w j. polskim
  • w piątek – od 18.00 do 20.00 spowiedź przedświąteczna. Zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła na godz. 20.15.
  • w niedzielę Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde  o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz.15.00 i 19.30.

3. W czwartek i piątek od 18.00 do 20.00 będzie spowiedź przedświąteczna. Będą przyjezdni księża i z pewnością każdy będzie miał możliwość wyspowiadania się w tych dniach. Prosimy nie odkładajcie spowiedzi na niedzielę, bo wtedy pozostajemy sami i nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać.

4. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.

5. Podobnie jak w minionym roku planujemy zorganizować Wigilię dla tych, którzy nie wyjeżdżają do Polski oraz którzy chcą wspólnie spędzić wieczór wigilijny w krypcie naszego kościoła przed Pasterką. W celach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa.

6. Zapraszamy wszystkich na wspólną Sylwestrową Zabawę która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 31 grudnia od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)

7. Po Mszy św. można złożyć ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła. Ofiary z tegorocznej akcji adwentowej przeznaczone są na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo.

8. Parafia organizuje obóz dla młodzieży w Kvamsskogen w czasie wakacji zimowych (vinterferie). Więcej informacji w broszurze z tyłu kościoła.

9. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za wszelkie wsparcie materialne. Prace remontowe przy naszym kościele jak i budynkach przy kościele powoli dobiegają końca. Gorąco zachęcamy do dalszego wsparcia, w miarę Waszych możliwości. Możecie to uczynić przez zakup kalendarza po Mszy św., który jest cegiełką na remont kościoła jak i również przez wpłatę na konto – numer na stronie i w ogłoszeniach (nr konta na konto 36243483098) lub przez Vipps 111576 St Paul menighet.

10. Przypominamy o rejestracji w kościele katolickim w Norwegii. Prosimy wypełnić formularz rejestracyjny który można znaleźć z tyłu kościoła i oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Zarejestrować się można również sms-em. Rejestracja w kościele katolickim w Norwegii nie wiąże się z żadnymi kosztami.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Dla tych którzy wyjeżdżają do Polski na święta życzymy spokojnej i bezpiecznej drogi oraz dobrego świętowania w gronie rodziny i najbliższych :)