Ogłoszenia z 2 grudnia 2018 r.

I niedziela Adwentu
02. 12. 2018 r.

 

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Ryszard Stankiewicz. Już dziś składamy mu serdeczne „Bóg zapłać” za przyjęcie zaproszenia. Ofiara składana do puszek przy wyjściu z kościoła będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone słowo Boże dla o. rekolekcjonisty.

Po Mszy św.  zapraszamy na kawę i ciasto do krypty.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek  – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. O godz. 20.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.
  • we wtorek – wspomnienie św. Barbary. O od godz. 19.30 – nabożeństwo pokutne z kazaniem oraz spowiedź św.
  • w środę – o godz. 20.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie rekolekcji. A od godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartek–  wspomnienie św. Mikołaja. Na godz. 20.00 zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej w j. polskim. Przypominamy o zabraniu ze sobą lampionu.

Podczas tej Mszy św. zostaną pobłogosławione książeczki dla młodzieży z I roku przygotowania do bierzmowania, które po błogosławieństwie rodzice wręczą swoim dzieciom.

  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego. Jest to zarówno I piątek miesiąca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.
  • w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w j. norweskim o godz. 10.00 w klasztorze Marias Minde oraz w j. angielskim o godz. 18.00 w kościele św. Pawła w centrum. Natomiast Msza św. w j. polskim w Vikoy (zamiast Norheimsund) o godz. 17.00.

O godz. 15.00 koncert Śpiewajmy razem (Syng along) – G.F.Haendel  „Mesjasz”część I, chór parafialny, soliści i publiczność.

Siostry Misjonarki Miłości zapraszają również na godz. 15.00 do wspólnego oglądania filmu o św. Maksymilianie pt. Dwie korony. Film w j. polskim z angielskimi napisami. Film będzie w audytorium szkoły św. Pawła

  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu zapraszamy na nabożeństwo adwentowe i zapalenie drugiego światełka na Fløien o godz. 13.15.

3. Przypominamy o zmianie terminu katechezy dla 2 roku przygotowań do I Komunii św. Nie będzie katechezy i Mszy św.  8 grudnia w klasztorze Marias Minde. Obydwie grupy zapraszamy 9 grudnia na Mszę św. o godz. 15.00, a po Mszy katecheza. Więcej informacji na stronie w zakładce katecheza.

4. Za tydzień będzie można odebrać pobłogosławione opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy je na potrzeby naszej polskiej grupy.

5. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.

6. Tegoroczna Akcja Adwentowa, którą prowadzą NUK i Caritas trwać będzie przez kolejne niedziele Adwentu. Ministranci będą zbierali datki po każdej Mszy Świętej przez kolejne niedziele Adwentu. Ofiary z tegorocznej akcji adwentowej przeznaczone są na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo.

7. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na rok 2019. Znajdziemy w nim zdjęcia z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku i innych miejsc posługi duszpasterskiej oraz wykaz ważniejszych świąt i uroczystości dotyczących naszej parafii. Kalendarz można nabyć po Mszy św. lub w tygodniu w sekretariacie parafii. Ofiara: 100 kr jest w całości jest przeznaczona na remonty prowadzone w naszej parafii.

 8. Składamy serdeczne podziękowanie p. Justynie oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizacje zabawy andrzejkowej oraz w niej uczestniczyli. Bóg zapłać.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na wspólną Sylwestrową Zabawę która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 31 grudnia od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)