Ogłoszenia z 7 stycznia 2017 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego
07. 01. 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość przeniesiona z wczoraj, 6 stycznia. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B co się tłumaczy: «Christus mansionem benedicat» czyli «Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2018 r. ». Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Dzisiejsza niedziela jako II niedziela po Bożym Narodzeniu to zarówno niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli dziś ciasto i przygotowują kawę.

2. W tym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00. A o godz. 15.00 w kościele św. Pawła w centrum Koncert Noworoczny Orgelklubben Ferdinand
  • w przyszłą niedzielę Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Ponadto w centrum Msze święte w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

3. Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa w języku norweskim rozpocznie się w poniedziałek 12 lutego zob. tutaj, natomiast w j. polskim 15 lutego (tj. czwartek) zob. tutaj.

4. Już dziś przypominamy, że w niedzielę 22 stycznia obchodzimy święto parafialne – Odpust parafialny na Nawrócenie Świętego Pawła. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 11.00, a po Mszy św. na festyn do sali gimnastycznej.

5. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego tygodnia :)