Ogłoszenia z 9 grudnia 2018r.

II niedziela Adwentu
9. 12. 2018 r.

 1. Po Mszy w. zapraszamy wszystkich na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy przygotowali ciasto i kawę w tym tygodniu.

Po ogłoszeniach błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które można zabrać ze stolika umieszczonego przed ołtarzem. Składane ofiary przeznaczamy na potrzeby naszej polskiej grupy.

 1. W najbliższym tygodniu:
 • w środę – O godz. 18.00w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w czwartek–  wspomnienie św. Łucji. Na godz. 20.00 zapraszamy na roraty w j. polskim
 • w piątek –  wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 • w sobotę– Msza św. z niedzieli: w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00, i w Voss o godz. 17.00.

Zapraszamy również od godz. 19.00 do godz. 20.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

 • w niedzielę Msza św. w j. polskim w Alversund o godz. 11.00 oraz w kościele w centrum o godz.15.00 i 19.30, w Årdalstangen o godz. 17.00.
 1. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o spotkaniu w biurze parafialnym. Dla I roku w czwartek oraz w piątek dla II roku przygotowania.
 1. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.
 1. Podobnie jak w minionym roku planujemy zorganizować Wigilię dla tych, którzy nie wyjeżdżają do Polski, oraz którzy chcą wspólnie spędzić wieczór wigilijny w krypcie naszego kościoła przed Pasterką. W celach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa.
 1. Zapraszamy wszystkich na wspólną Sylwestrową Zabawę która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 31 grudnia od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)
 1.  Tegoroczna Akcja Adwentowa, którą prowadzą NUK i Caritas, trwać będzie przez kolejne niedziele Adwentu. Ministranci będą zbierali datki po każdej Mszy Świętej przez kolejne niedziele Adwentu. Ofiary z tegorocznej akcji adwentowej przeznaczone są na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo.
 1. Przypominamy o możliwości nabywania kalendarza parafialnego. Gorąco polecamy i zachęcamy.
 1. Katolsk Forum zaprasza na ostatni spotkanie tej jesieni w czwartek 13 grudnia o godz. 19.40. Peder Solberg z NLA wygłosi wykład pt.: „Czy człowiek może się unicestwić? W obronie ludzkiej godności”. Punktem wyjścia prelegenta jest książka C.S.Lewisa „Koniec człowieczeństwa”. Pokój nauczycielski w St. Paul skole, Wstęp 30 kr.
 2. W sobotę 15 grudnia zapraszamy na koncert świąteczny -Julekonsert –  chóru Parafialnego – o godz. 15.00.
 3. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!