Ogłoszenia z niedzieli 10.06.2018

X niedziela zwykła, Rok B
10. 06. 2018 r.

 1. Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.
 2. Dzisiaj również wybory do naszej rady parafialnej. Na karcie do głosowania otrzymamy wszystkich kandydatów, dokonujemy wyboru 6 kandydatów, stawiając krzyżyk. Przypominamy, że z naszej polskiej grupy mamy 3 kandydatów: p. Dorotę Kliczewską, p. Krzysztofa Śledzkiego i p. Ryszarda Marka Ukraińskiego. Zwracamy się z gorącą prośba, aby każdy wziął udział w wyborach, abyśmy mieli naszych przedstawicieli w radzie parafialnej. Prawo głosu mają wszystkie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania.
 1. W najbliższym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła
 • w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala.
 • w piątek – na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła.
 • W sobotę – o godz. 17.00 Msza Święta w Voss. Od godz. 19.00 do 20.30 w kościele w centrum adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie możliwość sakramentu pokuty w j. polskim.
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 11.00 w Alversund oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Także o godz. 17.00 w Årdalstangen
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarz, tym którzy nieśli obraz Matki Bożej, Różaniec oraz baldachim, vaktom, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym, dzwoniącym i sypiącym kwiaty, prowadzącym śpiew, tym którzy fotografowali to wydarzenie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości.
 2. Przypominamy o zapisaniu dzieci na katechezę przygotowującą do I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
 3. Przypominamy o spotkaniu dla wszystkich ministrantów i kandydatów na Marias Minde, w środę 20 czerwca o godz. 17.00.
 4. Informujemy, że siostra Consolata, kończy swoją posługę w naszej parafii i w naszej polskiej grupie. Zgodnie z życzeniem sióstr naszą wdzięczność pragniemy wyrazić poprzez modlitwę w intencji sióstr, i w intencji zgromadzenia. Siostra Consolata została posłana do Zagrzebia. Przez najbliższy czas będzie się przygotowywała do złożenia ślubów wieczystych.
 5. W sobotę 23 czerwca nasza parafia weźmie udział w modlitwie i pieśni w czasie ekumenicznego spotkania „Kron Ham” – „Koronujmy Go”, na Bergenhus festning. W związku z tym organizujemy wspólny chór parafialny. Ćwiczenia chóru w środę 13 czerwca i 20 czerwca o godz 20.00 – 22.00. Chór ten zaśpiewa na Bergenhus 23.06. o godz 17.45. – Tantum ergo i dwie pieśni afrykańskie. Zapraszamy wszystkich do udziału – każdy może i potrafi śpiewać!!
 6. Przypominamy, że można zapisywać się na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinie. Możemy to uczynić  po każdej Mszy, poprzez e-mail lub telefonicznie, u nas księży.