Ogłoszenia z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) 16. 06. 2019 r.

1. Za chwilę wyruszymy w procesji Bożego Ciała. Porządek procesji jest następujący: obraz Matki Bożej, przedstawiciele Róż Różańcowych z różańcem, ministranci, dzieci pierwszokomunijne, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, ministranci z kadzidłem, kapłan z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem i za baldachimem wszyscy wierni. Prosimy, aby zaraz po zakończeniu ogłoszeń ustawić się w takiej kolejności na środku kościoła i przygotować się do wyjścia. Przy pierwszym ołtarzu łączymy się z tymi, którzy uczestniczyli we Mszy św. w j. norweskim w Johaneskirke i prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiaty zapamiętały, że idą za ministrantami. Prosimy rodziców, aby pomagali ustawić się dzieciom.

Dzisiaj po Mszy św. z racji procesji nie będzie kawy i ciasta. Za tydzień oraz za dwa tygodnie będzie jeszcze przed wakacjami spotkanie przy kawie w krypcie w ramach kirkekaffe. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować już dzisiaj wszystkim osobom które w ciągu całego roku przygotowywali kawę, piekli smaczne ciasta i je przynosili, jak i również sprzątali po kawie. Dziękujemy p. Justynie za koordynacje. Za wszelki włożony trud w ramach naszej polskiej grupy składamy serdeczne Bóg zapłać. Liczymy na dalsze , tak piękne zaangażowanie po wakacjach J. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na kawę i ciasto. Z ofiar składanych przy kawie pokryliśmy koszty organizowanej 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości, koszty biletów ks. rekolekcjonistów oraz wszystkie inne koszty, które były związane z naszą polonijną grupą.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.

Po Mszy św. o 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Jak pisaliśmy na stronie sprostowanie – sprzątanie naszego kościoła będzie w ten piątek (21.06), o godz. 20.15. Jeszcze raz ponawiamy prośbę o zaangażowanie się, o przyjście i wspólne sprzątanie. Jako polska grupa zawsze sprzątamy w 3 piątek każdego miesiąca.

4. Przypominamy o zapisaniu dzieci na katechezę do I Komunii św. i bierzmowania. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii. Więcej informacji na stronie.

5. Życzymy dobrego tygodnia.