Ogłoszenia z 9 czerwca 2019 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
09. 06. 2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Po Mszy św. o 15.00 również spotkanie w Audytorium szkoły św. Pawła dla vaktów. Zachęcamy jeśli chciałby ktoś dołączyć jeszcze.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00.

Msza św. w j. norweskim w kościele św. Pawła o godz. 11.00 i 19.00.

Jak co roku o godz. 12.00 nabożeństwo ekumeniczne na Bergenshus koło Håkonshallen. Zapraszamy do udziału.

  • we wtorek –wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła. Kto może włączyć się w sprzątanie to serdecznie zapraszamy, bo ostatnio bardzo niewiele osób przychodzi.przepraszamy za podanie błędnej informacji. Sprzątanie będzie w następnym tygodniu tj. 21.06., również o godz. 20.15
  • w sobotę od godz. 19.00 do godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy wszystkich. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.
  • w niedzielę – w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Głowna Msza św. w j. polskim o godz. 14.30 w kościele św. Pawła, a w j. norweskim w Johanneskirke. Po Mszy św. procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Niech nasza obecność w tym dniu na Mszy św. i procesji będzie świadectwem naszej wiary. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w strojach regionalnych, a dzieci zapraszamy do dzwonienia dzwonkami i sypania kwiatów. Dzieci pierwszokomunijne oraz przeżywające pierwszą rocznice I Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesji w strojach z I Komunii Świętej.

3. Przypominamy o zapisaniu dzieci na katechezę do I Komunii św. i bierzmowania. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii. Więcej informacji na stronie.

4. Jak już ogłaszaliśmy, chcemy jako polska grupa zatroszczyć się o wymianę nagłośnienia w kaplicy Marias Minde. Ponawiamy gorącą prośbę o wsparcie tego przedsięwzięcia. Będziemy mieć teraz co tydzień Mszę na Marias Minde. Mamy tam również w ciągu roku Mszę i katechezę dla dzieci w soboty. Wiemy, że jest to nagłośnienie jest  niewystarczające zwł. gdy jest pełna kaplica i dużo dzieci. Prosimy o zaangażowanie się w miarę swoich możliwości. . Wspólnymi siłami i zaangażowaniem nas wszystkich będziemy mogli to uczynić.  Wychodząc z kościoła można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Można też składać ofiary na ten cel w każdą niedzielę w zakrystii . Jeszcze raz prosimy o zrozumienie oraz zaangażowanie się w miarę swoich możliwości.

5. Cieszymy się z powiększającego się grona ministrantów. Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.

6. Zapraszamy w najbliższą sobotę, o godz. 12.30 wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na wspólne spotkanie przy klasztorze Marias Miode. Więcej Szczegółów na stronie.

7. Siostry Matki Teresy – Siostry Misjonarki Miłości zapraszają wszystkich bardzo serdecznie na Dzień Pomocników i współpracowników Matki Teresy do klasztoru Marias Minde w sobotę, 15 czerwca, na Mszę Święta o godz. 10.00, potem wykład, film, lunch, Na zakończenie Adoracja o godz. 16.00.

8. Przypominamy o obozach letnich, dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na plakacie w kościele oraz na naszej stronie parafialnej zob. tutaj i stronie NUK-a zob. tutaj . Wychodząc z kościoła można zabrać przedrukowany z Gościa Niedzielnego wywiad z naszym biskupem Berntem. Zachęcamy.

9. Przypominamy a jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety zamieszczonej na stronie parafii  http://bergen.katolsk.no/  – dot.  przyszłości naszej parafii „Menighetens fremtid”. Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi do 30 czerwca. Pytania są po norwesku, ale można odpowiadać także w języku polskim.

10. Mieszkańcy – sąsiedzi klasztoru Marias Minde zwracają się z apele, aby nie blokować wyjazdów z ich posesji. Apelują również o ograniczenie prędkości. Jest wiele dzieci bawiących się wokół drogi oraz osób spacerujących z psami.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.