Ogłoszenia z 2 czerwca 2019 r.

VII Niedziela Wielkanocna 

02.06. 2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Dzisiaj ostatnia katecheza w ramach I – wszo rocznego przygotowania do I – Komunii św. Bardzo serdecznie pprzy tej okazji pragniemy podziękować Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, za trud  prowadzenia tych katechez. Podziękowania składamy na ręce s. Karoliny. Dziękujemy równie ż bardzo serdecznie p. Justynie za wszelką pomoc i zaangażowanie podczas katechez dla dzieci.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek –  wspomnienie męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
  • w środę – wspomnienie św. Bonifacego. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – I piątek miesiąca czerwca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.

W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. Msza św. o godz. 19.00.

  • w sobotę Msza św. w j. polskim: o godz. 17.00 – w Vikoy (wyjątkowo nie w Norheimsund).
  • w niedzielę – będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Św. Mszę św. w j. polskim: o godz. 12.00 – w klasztorze oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla wszystkich vaktów w Audytorium Szkoły św. Pawła. Potrzebujemy jeszcze nowych osób, które chciałby się zaangażować w czasie Mszy św., np. raz w miesiącu. Prosimy o zrozumienie i zgłoszenie się po Mszy św. lub telefonicznie.

3. Zbliża się koniec roku szkolnego. Prosimy przed wyjazdem na wakacje zapisać w zakrystii dzieci i młodzież na katechezę w ramach 1 roku przygotowania na nowy rok szkolny 2019-2020. Przypominamy, że 1 rok przygotowania do Bierzmowania rozpoczyna się w IX klasie. Natomiast 1 rok przygotowania do I Komunii obejmuje dzieci urodzone w 2012 r.

4. W niedzielę 16 czerwca przeżywać będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Głowna Msza św. o godz. 14.30 – w j. polskim w kościele św. Pawła, a w j. norweskim w Johanneskirke. Po Mszy św. procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Niech nasza obecność w tym dniu na Mszy św. i procesji będzie świadectwem naszej wiary. Bardzo prosimy, aby zgłosić swoją gotowość do niesienia baldachimu oraz obrazu Matki Bożej. Potrzebujemy także chętnych do kierowania ruchem w czasie procesji. Prosimy zatem o zgłoszenie się w zakrystii. Prosimy także, aby ubrać regionalne stroje, a dzieci zapraszamy do dzwonienia dzwonkami i sypania kwiatów. Dzieci pierwszokomunijne oraz przeżywające pierwszą rocznice I Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesji w strojach z I Komunii Świętej.

Z racji uroczystości Bożego Ciała ulegną zmianie Msze św.:

  • Nie będzie Mszy św. w Alversund o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich na Mszę do kościoła św. Pawła, na godz. 14.30.
  • Nie będzie Mszy św. w Voss, w sobotę (15.06) o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną Mszę św. do Bergen w niedzielę lub na Mszę św. w Voss  w niedzielę (16.06) o godz. 11.00 w j. norweskim.
  • Również z tej racji nie będzie Mszy św. w Årdalalstangen w niedziele (16.06) o godz. 17.00. Msza św. w Førde w niedzielę o godz.  – będzie podane na stronie.

 5.  Jest już oferta obozów letnich dla dzieci i  młodzieży organizowanych przez NUK  (Młodzi Katolicy Norwegii). Więcej informacji na stronach NUK: www.nuk.no

6. Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu na wymianę nagłośnienia. Zebraliśmy 7 200 kr. czyli ponad 1­/7 potrzebnej kwoty. Wymianę nagłośnienia rozpoczniemy po zebraniu potrzebnej kwoty. Ponawiamy serdecznie prośbę o wsparcie finansowe tej inwestycji. Wspólnymi siłami i zaangażowaniem nas wszystkich będziemy mogli to uczynić. Ofiary można składać po każdej Mszy św., kiedy kto może i ma możliwości,  Również  9 czerwca dodatkowa taca po Mszach  św. będzie przeznaczona na ten cel. Jeszcze raz prosimy o zrozumienie oraz zaangażowanie się w miarę swoich możliwości.

7. Rada Parafialna planuje zorganizowanie we wrześniu seminarium poświęconego przyszłości parafii – jaką mamy wizję parafii  – St. Paula menighet,  za 15 – 20 lat. Do największych grup etnicznych w parafii rozesłana została ankieta.  Jednocześnie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby się wypowiedzieć w tej sprawie do odpowiedź na pytania w elektronicznym kwestionariuszu zamieszczonym na stronie parafii  http://bergen.katolsk.no/– „Menighetens fremtid”. Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi do 30 czerwca. Pytania są po norwesku, ale można odpowiadać także w języku polskim.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.