Ogłoszenia z 31 marca 2019 r.

4 niedziela Wielkiego Postu
31. 03. 2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w piątek – przeżywamy I piątek miesiąca. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  • w sobotę – Mszę św. w j. polskim  w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Årdalstangen o godz.17.00.
  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 15.00 i 19.30 w centrum oraz w Voss o godz. 11.00. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 12 kwietnia po Mszy św. o 19.00. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa i zapisaniu się przez stronę EDK. Gdyby ktoś miał problem z zapisaniem się to może skontaktować się z p. Pawłem. Kontakt oraz więcej informacji na naszej stronie parafialnej i stronie EDK. Dziękujemy p. Pawłowi za koordynacje trasy.

4. Jako polska grupa w tym roku Triduum Paschalne czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będziemy świętować w wynajętym kościele protestanckim Ny Kirke (jest to kościół idąc w stronę Akwarium). Mapa z dojazdem jest na naszej stronie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tych najważniejszych tajemnic naszej wiary. Ofiary składane podczas Triduum będą na pokrycie kosztów wynajmu. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i waszą ofiarność.

5. Również pragniemy poinformować, że spowiedź przedświąteczna w j. polskim w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek (16.04) oraz Wielką Środę (17.04) od godz. 18.00 do 20.00. Na stoliku można zabrać rachunki sumienia, które mogą być pomocą w przygotowaniu do spowiedzi.

6. Zwyczajem ostatnich lat jako polska grupa chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości przekazujemy na Caritas. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii osób, które mają bukszpan, gałązki brzozy  lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy oraz prosimy o zgłaszanie się osób które mogłyby pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę 13 kwietnia, o godz.  16.00 w krypcie. Można też przygotować w domu i przynieść gotowe, ale prosimy też o informacje.

7. 4 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się sprzątanie krypty i birgidakjelleren w ramach dugnadu. Prosimy chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu aby zgłosili chęć pomocy w zakrystii po Mszy św.

8. Wyszedł nowy numer pisma diecezjalnego „St. Olav Kirkeblad”. Darmowe egzemplarze z tyłu kościoła. Zainteresowani mogą otrzymywać pismo za darmo w ramach subskrypcji lub czytać online na www.katolsk.no

9. Są jeszcze wolne miejsca od nowego roku szkolnego w 1 klasie w szkole Św. Pawła. Więcej informacji tutaj

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.