Ogłoszenia z 8 września 2019 r.

XXIII niedziela zwykła
8. 09. 2019 r.

1. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek zapraszamy na specjalne spotkanie Katolsk Forum związane z pielgrzymką do kościoła w  Św. Krzyża w Fana. Archeolog, historyk i członek naszej parafii Alf Tore Hommedal wygłosi wykład w j. norweskim, pt.: Den heilage krossen si kyrkje og hospital i Fana.  – Kościół i Szpital Świętego Krzyża w Fana. Pokój nauczycielski, godz. 19.45.
  • w piątek  – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. O godz. 10.45 z naszego kościoła wyruszamy na pielgrzymkę do Fana kirke. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. To jest zaledwie 18 km i są oczywiście przewidziane postoje. Pielgrzymujemy wspólnie z parafii. Modlitwy i śpiewy w czasie pielgrzymki będą zarówno po norwesku, angielsku jak i polsku. Chcemy przygotować też śpiewniczek w j. polskim. Zachęcamy osoby, które chciałby się jeszcze włączyć w prowadzenie w śpiew w j. polskim w czasie pielgrzymki.

Można też udać się tam we własnym zakresie. Można np. dołączyć z Laguny (tj.4 km), o godz. 14.15. ze skrzyżowania za parkingiem do sklepu Skeidar lub z dawnej stacji  kolei Osbane w Stend- z stamtąd pójdziemy o 15.20 w procesji do kościoła w Fana (tj. 1 km), gdzie Msza Święta będzie w Fana Kirke o godz. 16.00. Zobacz tutaj

Jeszcze raz gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania, bez względu na pogodę :)

Podczas pielgrzymowania będziemy duchowo łączyć się z uczestnikami modlitewnego spotkania Polska pod krzyżem, które również rozpoczyna się w sobotę o 10.45. zobacz tutaj  

  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Również w Voss Msza św. o godz. 11.00.

Przypominamy, że nie będzie w sobotę Mszy św. w Voss o godz. 17.00

3. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Mamy już zgromadzone 32 500 kr., czyli już ponad połowę. Brakuje nam jeszcze ok. 20 000 abyśmy mogli rozpocząć wymianę. Liczymy, że wspólnie podołamy temu zadaniu. W każdą niedzielę można składać w ofiary do puszki, która jest za ławkami, a w czwartą niedzielę można złożyć ofiarę na dodatkową tacę przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

4. Zachęcamy do udziału w katechezie w ramach Polskiej Szkoły. Zachęcamy również do udziału w katechezach prowadzonych przez siostry – 1 raz w miesiącu w niedziele, dla dzieci po I Komunii a przed bierzmowaniem. Prosimy o zgłoszenie wcześniej chęci uczestnictwa. Szczegóły i terminy na naszej stronie internetowe. zobacz tutaj

5. Cieszymy się, że wiele osób angażuje się w naszej polonijnej grupie. Zarówno w czasie liturgii podczas Mszy św., jak i w krypcie oraz przy innych wydarzeniach. Ale widzimy jeszcze dalsze potrzeby. Zwracamy się z prośbą do osób, które mogłyby grać na organach lub też bez gry na organach poprowadzić śpiew podczas Mszy, np. raz w miesiącu, zarówno w kaplicy jak i w kościele. Prosimy też o zgłoszenie się chętnych osób do czytania, zwł. na godz. 15.00 i 19.30. Także prosimy osoby, które chciały by jeszcze dołączyć do pieczenia ciasta oraz osób, które chciałaby tylko przygotowywać kawę. Liczymy, że będą chętne osoby aby się włączyć, bo wszyscy powinniśmy się czuć odpowiedzialni za naszą polonijną grupę. Prosimy zgłosić swoją chęć zaangażowania do księży.

6. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia :)