Ogłoszenia z niedzieli 11 sierpnia 2019r.

XIX niedziela zwykła
11. 08. 2019 r.

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii. Życzymy Wam dobrego pobytu w gronie rodziny i bliskich oraz dobrego odpoczynku.
 2. W najbliższym tygodniu:
 • w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.
  O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;
 • w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. w j. norweskim, o godz. 9.00 w kaplicy Marias Minde i o godz. 19.00 w kościele św. Pawła w centrum;
 • w piątek – na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła;
 • w sobotę – wspomnienie św. Jacka. Od godz. 19.00 do godz. 20.30 zapraszamy, do kościoła św. Pawła, na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim;
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30, po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP;
 • Ponadto Msze św. w kościele św. Pawła: w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00, a w j. angielskim o godz. 18.00.
 1. Zapraszamy na koncerty organowe w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 12.00.
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 3. Na stronie internetowej zostały podane terminy katechez dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej zarówno pierwszy jak i drugi rok. Przypominamy równocześnie o zapisywaniu dzieci i młodzieży na pierwszy rok przygotowań do pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania.
 4. Zachęcamy również do udziału w katechezie po pierwszej Komunii Świętej czy to w ramach Polskiej Szkoły, czy też poprzez udział w katechezach prowadzonych przez siostry. Szczegóły i terminy na naszej stronie internetowej.
 5. Jak już informowaliśmy od pierwszej niedzieli września ulegną niewielkiej modyfikacji Mszę św. w j. polskim. W kościele św. Pawła w Bergen w każdą niedzielęMsza św. o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30. Również w klasztorze Marias Minde  Msza św. w każdą niedzielę. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września o godz. 8.00. Natomiast od pierwszej niedzieli października do ostatniej niedzieli kwietnia o godz. 12.00. Również w soboty, w które jest katecheza dla dzieci do I Komunii, w klasztorze Marias Minde niedzielna Msza św. o godz. 16.00. Daty można sprawdzić na stronie. Z racji cotygodniowej Mszy św. w klasztorze Marias Minde nie będzie  od września Mszy św. w Alversund w trzecie niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Msze św. w Voss w j. polskim w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 oraz w trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00. Msza św. w Norheimsund w j. polskim w drugą sobotę miesiąca  o godz. 17.00Msza św. w Årdalstangen w j. polskim w  drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
 6. 14 września odbędzie się piesza pielgrzymka z naszego kościoła do Fana Kirke. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Można też udać się tam we własnym zakresie. Zapraszamy do licznego udziału.
 7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia