Ogłoszenia z 1 września 2019 r.

XXII niedziela zwykła
1. 09. 2019 r.

1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy polegli, oraz prośmy o pokój dla świata.

2. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty, pierwsze po wakacyjnej przerwie. Dziękujemy tym, którzy przygotowują kawę i ciasto.

3. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża;
  • w środę – O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;
  • w czwartek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Siostrach Misjonarkach, którym dziękujemy za posługę również w naszej polonijnej wspólnocie. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 i na Mszę św. o godz. 19.00, następnie spotkanie w krypcie
  • w piątek  Pierwszy Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji i w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. Msza św. o godz. 19.00
  • w sobotę – Msza św. z niedzieli w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00; w Vikøy o godz. 17.00;
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. W Årdalstangen Msza św. o godz. 17.00.

4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

5. Zachęcamy do udziału w katechezie po pierwszej Komunii Świętej  czy to w ramach Polskiej Szkoły zob. tutaj, czy też poprzez udział w katechezach prowadzonych przez siostry zob. tutaj.

6. 14 września odbędzie się piesza pielgrzymka z naszego kościoła do Fana Kirke, wyjście o godz. 10.45. Wyjazd grupy rowerowej o godz. 14.00 również sprzed naszego kościoła. Osoby chętne prosimy, aby zgłosiły chęć takiego wyjazdu. Można też udać się tam we własnym zakresie. Msza święta w Fana Kirke o godz. 16.00. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej.  Zapraszamy do licznego udziału.

Z tej racji nie będzie Mszy św. 14.09 o godz. 17.00 w Voss. Zostaje ona przeniesiona na niedzielę 15.09 o  godz. 11.00.

7. Polska Szkoła we współpracy z Ambasadą RP zaprasza na spotkanie z adwokatem, które będzie dotyczyło rodziny i spraw zdrowotnych. Spotkanie jest bezpłatne, nie wymaga wcześniejszej rejestracji i jest otwarte dla wszystkich chętnych.   Więcej informacji zob. tutaj oraz na stronie Szkoły.

8. Zachęcamy do zapisywania się na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego; zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne. Można to uczynić po Mszy Świętej w zakrystii lub telefonicznie.

9. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia