Ogłoszenia z 10 listopada 2019 r.

XXXII niedziela zwykła

101 – wsza rocznica odzyskania Niepodległości

10.11.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj doniosłą uroczystość 101 – wszej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Zapraszamy po Mszy św. do dalszego wspólnego świętowania do sali gimnastycznej szkoły św. Pawła (tuż obok kościoła). Uczniowie Polskiej Szkoły przygotowali akademię patriotyczną, po której zapraszamy do wspólnego biesiadowania przy regionalnych naszych potrawach oraz przy dobrej kawie i pysznym cieście :) .

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – 101 rocznica odzyskania Niepodległości, którą my dzisiaj wspólnie świętujemy oraz liturgiczne wspomnienie św. Marcina.

Jest to dzień imienin ks. Marcina. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie. Niech nasza ofiarowana modlitwa w tym dniu będzie wdzięcznością za Jego posługę w naszej wspólnocie.

  • we wtorek – wspomnienie św. Jozafata. Na godz. 19.45 Katolsk Forum zaprasza na wykład Kjell Arild Pollestad pt. „Tłumaczeniu Biblii w czasach ubogich w poezję”. Spotkanie odbędzie się w pokoju nauczycielskim w St. Paul skole w j. norweskim. Wstęp 30 kr
  • w środęwspomnienie świętych: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Od godz. 18.00 w Sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła.
  • w sobotę – Mszę św. niedzielne w j. polskim: w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, w kościele św. Pawła w Centrum o godz. 15.00 i 19.30

Ponadto Msze św. w j. norweskim o godz. 10.00 w klasztorze Marias Minde, w kościele św. Pawła o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 uroczyste przyjęcie 7 kandydatów do grona ministrantów.

3. Młodzi Katolicy w Bergen  (Bergen unge katolikker-BUK) . zapraszają młodzież w wieku 13 do 19 lat na spotkanie w Krypcie w czwartek 14 listopada o godz. 17.00. Gry, zabawy i posiłek. Na zakończenie spotkania uczestniczymy w Mszy Świętej dla młodzieży o godz 19.00.  Bergen unge katolikker-BUK organizuje również weekend z noclegiem w St. Paul skole w dniach 7 – 8 grudnia w związku z rozpoczynającą się Akcją Adwentową. Broszury można znaleźć z tyłu kościoła.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym miesiącu wyjątkowo w 4. sobotę miesiąca tj. 23 listopada o godz. 19.00, a nie jak zwykle w 3 sobotę miesiąca.

5. W niedzielę 24 listopada odprawiona zostanie Msza Święta w kościele w Austevoll o godz 11.00. Prosimy o poinformowanie znajomych katolików mieszkających na Austevoll.

6. W sobotę 7 grudnia parafia organizuje «Julemarked» (bazar przedświąteczny) na placu między kościołem a szkołą i w Krypcie. Prosimy o zaznaczenie daty w kalendarzu! Już dzisiaj zapraszamy osoby chętne, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie produktów /rzeczy do sprzedaży  lub włączenie się w organizacje bazaru. Wszystkie osoby chętne prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym lub przedstawicielami Rady Parafialnej.

7. Przypominamy że termin składania podań do St. Paul skole do klasy pierwszej i ósmej mija 15 listopada.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)