Ogłoszenia z 10 marca 2019 r.

1 niedziela Wielkiego Postu  
10. 03. 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie, które prowadzi ks. Michał Dąbrówka, misjonarz Miłosierdzia. Już dziś składamy mu serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie zaproszenia. Ofiara do puszek po Mszy św. przy wyjściu z kościoła jest wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone słowo Boże dla ks. rekolekcjonisty. Bóg zapłać za składane ofiary.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym którzy przygotowują dziś kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – o godz. 20.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
  • we wtorek – o godz. 19.30 – Nabożeństwo Pokutne z kazaniem oraz spowiedź
  • w środę – o godz. 20.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną na zakończenie rekolekcji. Na tę Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy młodzież która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, będzie uroczyste wręczenie krzyży. O godz. 19.00 spotkanie dla Rodziców i młodzieży w auli szkoły św. Pawła.  Również w środę o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – o godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim. Na godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – Msze św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00.

Zapraszamy również od godz. 19.00 do godz. 20.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 11.00 w Alversund oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami św. (zarówno w kościele w Centrum jak i w Alversund). Msza św. również w Årdalstangen o godz. 17.00.

3. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Myślimy, że już w tym tygodniu pojawi się nasza trasa na oficjalnej stronie EDK. Trasa będzie ta sama co dwa lata temu.  Na Ekstremalną Drogę wyruszymy w piątek przed niedzielą palmową tj. 12 kwietnia po Mszy św. o 19.00. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa i zapisaniu się przez stronę EDK. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej zob. tutaj i stronie EDK.

4. W niedzielę 24 marca podczas wszystkich Mszy świętych będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób z naszej wspólnoty włącza się w tę modlitwę. Zachęcamy już dziś do podjęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych zagrożonego zabiciem w łonie matki. Więcej szczegółów na naszej stronie zob. tutaj. oraz na stronie duchowej adopcji zob. tutaj

5. Pragniemy poinformować, że 28 i 29 marca b.r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Szczegółowe informacje na naszej stronie oraz na stronie Ambasady zob. tutaj.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.