Ogłoszenia z 12 maja 2019 r.

IV Niedziela Wielkanocna
12. 05. 2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Dobrego Pasterza. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, o przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe powołania. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Seminarium Duchowne św. Eysteina w Oslo.

Po Mszy św. o godz. 15.00 uczniowie Polskiej szkoły zapraszają na przedstawienie patriotyczne do krypty, z okazji uroczystości 3 maja. Będzie również kawa i ciasto. Dziękujemy Stowarzyszeniu Razem w Bergen prowadzącemu Polską Szkołę, nauczycielom, rodzicom a nade wszystko uczniom zaangażowanym w tę uroczystość.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
  • we wtorek – święto św. Macieja. Przypominamy o próbie w Johaneskirke dla kandydatów do bierzmowania.
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli. Od godz. 16.30 do 18.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, Rodziców, gości oraz dla wszystkich potrzebujących.
  • w piątek – Narodowe Święto Norwegii. Msze św. w j. norweskim w klasztorze Marias Minde o godz. 9.00 oraz w kościele w cetrum o godz. 9.00 i 19.00. Na godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – Msza św. w Voss o godz. 17.00 jest przełożona na niedziele na godz. 11.00. O godz. 14.00  Msza św. w Johaneskirke  z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Również w sobotę od godz. 19.00 do godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy wszystkich. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

  • w niedzielę Mszę św. w j. polskim: o  godz. 11.00 – w Alversund oraz w Voss oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, w centrum. O godz. 14.30  Msza św. w Johaneskirke  z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

3. 20 maja (w poniedziałek) o godz. 18.00, w naszym kościele św. Pawła, odbędzie się Msza żałobna w intencji ofiar zamachu terrorystycznego na Sri Lance. W naszej parafii mamy wiele osób pochodzących z Sri Lanki. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem solidarności i modlitewnego wsparcia. Po Mszy św. spotkanie w krypcie z zaproszonymi gośćmi.

4. Odpowiadając na pytania wielu oraz dostrzegając potrzebę porannej Mszy św. w j. polskim, chcemy na czas wakacji wprowadzić taką Mszę św.. w klasztorze Marias Minde o godz. 8.00 rano w każdą niedziele. Więc Msze św. od 30 czerwca będą o 8.00 w klasztorze Marias Minde oraz o 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum.

Koniecznym w kaplicy jest poprawienie jakości nagłośnienia. Chcielibyśmy jako Polska grupa podjąć się wymiany całkowitej nagłośnienia i uzupełnienie nagłośnienia przed kaplicą i w prezbiterium. Mamy już wstępny kosztorys. Całość kosztów to ok. 55 tyś. koron. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duża kwota, ale mając nadzieję na zaangażowanie nas wszystkich, ufamy, że będziemy w stanie podjąć się tego zadania. Ofiary na ten cel będą zbierane po Mszach św. w niedziele 26 maja. Składając ofiarę można podać imię i nazwisko. Wszyscy ofiarodawcy zostaną wpisani w księgę ofiarodawców. Można składać też ofiary anonimowo. Liczymy na Wasze zrozumienie i wsparcie.

Cieszymy się, że coraz więcej osób angażuje się w naszej polskiej grupie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy angażują się podczas liturgii, w krypcie oraz podczas różnych uroczystości i wydarzeń. Ciągle potrzeba nam osób grających na organach oraz prowadzących śpiew. Potrzebujemy również osób, które pełniłyby funkcje vaktów, zarówno mogą to czynić Panie jak i Panowie. Rolą vakta jest być w pobliżu drzwi, założyć identyfikator i w przypadku wyjątkowych sytuacji wskazywać drogę ewakuacji. Im więcej będzie chętnych osób, pełnienie roli vakta będzie np. 1 raz w miesiącu. Jest to wymóg wynikający z przepisów bezpieczeństwa, aby na każdej Mszy św. był vakt przy każdych drzwiach. Bardzo prosimy o zrozumienie, zaangażowanie się. Można się zgłaszać już dzisiaj po Mszy św.

5. Przypominamy, że 26 maja b.r. w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zarejestrować się na stronie: ewybory.msz.gov.pl. Komisja wyborcza będzie w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła).

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.