Ogłoszenia z 13 stycznia 2019 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego
13. 01. 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

Dzisiaj można złożyć ofiarę przy wyjściu z kościoła na potrzeby remontu kościoła oraz budynków przy parafialnych. Przy tej okazji dziękujemy za wszelkie wsparcie remontów w naszej parafii. Ofiary można również składać dokonując przelewu na konto parafialne,  terminalu bankowego w kościele oraz przez Vipps’a. VIPS – St.Paul menighet nr 111576,  konto bankowe nr 362 434 83 098.

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli dziś ciasto i przygotowują kawę.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek – Katolsk forum zaprasza na wykład ks. Reidara Voitha pt. Reformacja widziana z katolickiej perspektywy w Personalrommet o godz. 19.45. Wstęp 30 kr
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, pod hasłem Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  • w piątek – na godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00.

Zapraszamy również od godz. 19.00 do godz. 20.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

  • w przyszłą niedzielęMsze święte w j. polskim w Alversund o godz. 11.00, o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum oraz w Årdalstangen o godz. 17.00. Ponadto w centrum Msze święte w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

3. Przypominamy a jednocześnie gorąco zachęcamy do udziału w katechezie po I Komunii św. a przed bierzmowaniem. Katechezy są w niedzielę po Mszy św.  o godz. 15.00 w sali u Sióstr. Katechezę prowadzi s. Karolina, za co chcemy jej bardzo podziękować. Można zgłaszać się do s. Karoliny lub do  księży. Jeszcze raz gorąco zachęcamy. zob. więcej

4. Już dziś informujemy, że w niedzielę 27 stycznia przeżywać święto parafialne – Odpust parafialny na Nawrócenie Świętego Pawła. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 11.00, zapraszamy również w strojach regionalnych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na festyn do sali gimnastycznej, na część artystyczną oraz skosztowanie różnych potraw narodowych.

Jako polska grupa włączamy się też w przygotowanie festynu, zwłaszcza chcemy przygotować polskie tradycyjne potrawy. Myślimy tu o bigosie, pierogach, chlebie… lub innych.  Wszystkich, którzy mogliby włączyć się w przygotowanie prosimy o kontakt po Mszy św. lub telefonicznie.

5. Przypominamy o możliwości wyjazdu dla młodzieży, od 14 do 19 roku życia, na zimowe ferie do Kvamsskogen, w terminie od 25 do 27 lutego. Więcej szczegółowych informacji na folderach umieszczonych na stolikach za ławkami oraz stronie. zob. tutaj

6. Informujemy o zmianie godzin otwarcia Biura Parafialnego w j. norweskim od 1.01. b.r. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Przypominamy, że biuro w j. polskim jest czynne po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym jednym z księży. Numery do księży są na naszej parafialnej stronie internetowej. zob. tutaj

7. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego tygodnia :)