Ogłoszenia z 17 lutego 2019 r.

6 niedziela zwykła
17.02.2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują w tym tygodniu kawę i ciasto.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek – Katolsk Forum zaprasza na wykład ks. Torbjørna Olsena pt. „Nordpolmisjonen (Misja Bieguna Północnego) 1859-69  – katolicki szaleńczy pomysł  czy imponujące zaangażowanie”. Spotkanie o godz. 19.45 w pokoju nauczycielskim. Wstęp 30 kr.
  • we środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek  święto Katedry św. Piotra.
  • w sobotę – wspomnienie św. Polikarpa.
  • w przyszłą niedzielę Msze św. w j. polskim będą: w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

4. Pragniemy podziękować bardzo serdecznie również za wszelkie składane ofiary na remont kościoła oraz budynków przy kościelnych. Na dzień dzisiejszy zebrano 303 135 kr na remont z ofiar wiernych. Dziękując, zwracamy się z dalszą prośbą o wsparcie remontów. Możemy to uczynić przez ofiary w każdą II niedzielę oraz za pomocą Vipps, terminalu bankowego lub wpłat na konto parafii.

5. W czasie Wielkiego Postu będzie w naszej parafii organizowana katechizacja przedmałżeńska czyli tzw. kurs przedmałżeński, zarówno w j. polskim jak i w j. norweskim. Katecheza w j. polskim rozpoczyna się 7 marca o godz. 19.30 i będą miały miejsce w audytorium szkoły św. Pawła. Natomiast katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpoczyna się 4 marca o godz. 18.30 w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła. Osoby zainteresowane mogą  zapisywać się po Mszy świętej w zakrystii.  Więcej informacji na stronie internetowej.

6. Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Caritas w naszej wspólnocie polonijnej. Przedstawiciele Caritas przedstawią informacje o norweskim systemie opieki zdrowotnej oraz o systemie świadczeń społecznych, opowiedzą jakie prawa mają przebywający tu emigranci jako pracownicy, a jakie prawa mają pracodawcy względem pracownika. Będzie możliwość zadawania pytań. Spotkanie będzie miało miejsce 3 marca b.r., o godz. 16.30 (czyli po Mszy św. o godz. 15.00) w Audytorium szkoły św. Pawła. Spotkanie jest w j. polskim, bezpłatnie. Podobne spotkania dla Polonii odbywały się przy parafii św. Oslo i Trondheim i cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ze względu na interesującą tematykę. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższy wtorek 19. lutego o godz. 18.30 w krypcie kościoła.

8. Tradycją naszej polskiej grupy jest organizowanie zabaw andrzejkowych czy karnawałowych. Jest to okazja dla wszystkich, którzy się angażują w naszej wspólnocie i którzy należą do naszej wspólnoty, aby się spotkać wspólnie i miło spędzić czas.

Zapraszamy na polonijną zabawę ostatkową, która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 2 marca, od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami.