Ogłoszenia z 19 maja 2019 r.

V Niedziela Wielkanocna
19. 05. 2019 r.

1. Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii ks. bp. Bernt udziela sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodzieży, która przyjmuje sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, aby umocniona Duchem Świętym odważnie wyznawała wiarę i zawsze była świadkiem Chrystusa.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – o godz. 18.00 Msza św. żałobna w intencji ofiar zamachu terrorystycznego na Sri Lance. Zapraszamy jak najliczniej. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem solidarności i modlitewnego wsparcia.
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, wspomożycielki Wiernych.
  • w sobotę – zapraszamy na Procesję Maryjną do klasztoru Marias Minde Procesja zaczyna się o godz. 12.00, następnie Msza Święta a potem piknik.
  • w niedzielę Mszę św. w j. polskim: o  godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, w centrum.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół.

4. Jak już informowaliśmy, Msze św. od 30 czerwca przez czas wakacji (lipiec, sierpień) będą o 8.00 w klasztorze Marias Minde oraz o 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum. Koniecznym w kaplicy jest poprawienie jakości nagłośnienia. Chcielibyśmy jako Polska grupa podjąć się wymiany całkowitej nagłośnienia i uzupełnienie nagłośnienia przed kaplicą i w prezbiterium. Ofiary na ten cel będą zbierane po Mszach św. za tydzień, w niedziele 26 maja. Składając ofiarę można podać imię i nazwisko. Wszyscy ofiarodawcy zostaną wpisani w księgę ofiarodawców. Można składać też ofiary anonimowo. Liczymy na Wasze zrozumienie i wsparcie.

5. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby pełnić rolę vakta. Zgłosiły się 4 osoby. Jeszcze potrzebujemy osób, które włączą się, zwłaszcza na Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Rolą vakta jest m.in. być w pobliżu drzwi, założyć identyfikator i w przypadku wyjątkowych sytuacji wskazywać drogę ewakuacji. Im więcej będzie chętnych osób, pełnienie roli vakta będzie np. 1 raz w miesiącu. Jest to wymóg wynikający z przepisów bezpieczeństwa, aby na każdej Mszy św. był vakt przy każdych drzwiach. Bardzo prosimy o zrozumienie, zaangażowanie się. Spotkanie dla wszystkich vaktów, zarówno którzy pełnią już tę funkcje, jak i tych, co się zapisali i zapiszą będzie 9 czerwca a, po Mszy św. o godz. 15.00.

6. Zbliża się koniec roku szkolnego. Prosimy przed wyjazdem na wakacje zapisać w zakrystii dzieci i młodzież na katechezę w ramach 1 roku przygotowania na nowy rok szkolny 2019-2020. Przypominamy, że 1 rok przygotowania do Bierzmowania rozpoczyna się w IX klasie. Natomiast 1 rok przygotowania do I Komunii obejmuje dzieci urodzone w 2012 r.

7. Rada Parafialna planuje zorganizowanie we wrześniu seminarium poświęconego przyszłości parafii – jaką mamy wizję parafii  – St. Paula menighet,  za 15 – 20 lat. Do największych grup etnicznych w parafii rozesłana została ankieta.  Jednocześnie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby się wypowiedzieć w tej sprawie do odpowiedź na pytania w elektronicznym kwestionariuszu zamieszczonym na stronie parafii  http://bergen.katolsk.no/  – „Menighetens fremtid”. Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi do 30 czerwca. Pytania są po norwesku, ale można odpowiadać także w języku polskim.

8. Przypominamy, że 26 maja b.r. w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zarejestrować się na stronie: ewybory.msz.gov.pl. Komisja wyborcza będzie w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła).

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.