Ogłoszenia z 20 października 2019 r.

XXIX niedziela zwykła
20. 10. 2019 r.

1. Dzisiaj przezywamy w niedziele misyjną, rozpoczynając tydzień misyjny. W naszej wspólnocie dzisiaj świętujemy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po błogosławieństwo możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy  za trud tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

Dzisiaj w  naszej diecezji liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

2. Gratulujemy nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., którzy  dzisiaj otrzymali błogosławieństwo do pełnienia posługi Nadzwyczajnego Szafarza. Życzymy Wam, aby sam Chrystus Eucharystyczny zawsze był Waszą siłą. Dziękujemy przy tej okazji całej piątce naszych szafarzy: p. Janowi, p. Piotrowi, p. Tomaszowi, p. Pawłowi i p. Grzegorzowi, dziękujemy za Waszą posługę i za waszą pomoc. Bóg zapłać.

3. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II
  • w środę o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę Msza św. niedzielna w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 12.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”.  Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach u księży. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii jest przeniesiona na niedziele po, –  czyli 3 listopad. Po Mszy św. o 15.00 będzie, jak w poprzednich latach, procesja na cmentarzu Møllendal. Natomiast 1 listopada, będziemy przeżywać I piątek listopada, od 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o 19.00 a po Mszy św. różaniec z wypominankami.  Natomiast 2 listopada, w dzień zaduszny, Msza św. w j. polskim będzie w kościele św. Pawła  o 16.00. A po Mszy różaniec z wypominkami.

Szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie. zob. tutaj

7. Dziękujemy za ofiary składane na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Mamy ustalony termin wymiany na 14 listopad. Po aktualizacji projektu i drobnych zmianach projektu okazuje się że potrzebujemy jeszcze ponad 10 tyś. koron. Mamy już zgromadzone 54, 5 tyś koron. Dziś ofiary można składać do puszki za ławkami lub w zakrystii. W przyszłą niedzielę dodatkowa taca przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

8. Zbliża się również 101 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Chcemy, jak w minionym roku, wspólnie świętować patriotyczno – rodzinnie. Mamy możliwość również skorzystania z sali gimnastycznej oraz innych pomieszczeń w szkole św. Pawła. Po uroczystej Mszy świętej o godz. 15.00 chcemy przygotować część artystyczną na sali gimnastycznej. Chcielibyśmy też przygotować polskie tradycyjne potrawy. I tutaj mamy gorący apel do wszystkich o włączenie się w to przygotowanie. Szukamy osób chętnych. Prosimy osoby które mają pomysły i chęć włączenia się w część artystyczną. Zwracamy się również do osób, które chciałby włączyć się w przygotowanie tradycyjnych polskich potraw. Myślimy tu o różnego rodzaju zupach, bigosie pierogach, krokietach, pasztecikach, barszczu, chlebie. Swoją chęć zaangażowania prosimy zgłosić najlepiej dzisiaj po Mszy św. w zakrystii lub w krypcie podczas kawy u p. Justyny lub też telefonicznie.

Prosimy, też osoby które 10 listopada będą miały stroje regionalne o zgłoszenie się i zaangażowanie podczas Mszy św. w procesję z darami oraz czytania.

Drodzy! Im więcej osób zaangażuje się w przygotowanie tym lepiej wspólnie będziemy mogli świętować tę wspólną uroczystość.

9. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia.