Ogłoszenia z 24 listopada 2019 r.

Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata

24.11. 2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

Po Mszy św. o 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Również po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

 2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę –  w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w sobotę – święto św. Andrzeja
  • w niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu.

Również w przyszłą niedzielę, jak zapowiadaliśmy, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Łukasz OLEJNIK – kapłan Diecezji Kaliskiej, obecnie posługujący w Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie. Rozpoczęcie rekolekcji na Mszach św. niedzielnych, czyli w kaplicy Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum 15.00 i 19.30.

Plan rekolekcji jest podany na naszej stronie internetowej oraz ulotkach, które ministranci będą rozdawać po Mszy św.  Zachęcamy do zabrania. Już dzisiaj gorąco zachęcamy Was do udziału w rekolekcjach. zob. więcejW przyszłą niedzielę dodatkowa składka do puszek na zakończenie Mszy św. będzie też wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone Słowo Boże dla ks. rekolekcjonisty.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w j. polskim w Voss.

3. Również pragniemy wcześniej poinformować, że podobnie jak w minionym roku, w każdy czwartek Adwentu o godz. 20.00, w kościele św. Pawła w centrum, będzie Msza św. roratnia w j. polskim. Zachęcamy aby każdy, zarówno dzieci jak i dorośli, zatroszczyli się o lampion (można kupić lub samemu wykonać) i aby każdy wziął udział w roratach.

4. W sobotę 7 grudnia parafia organizuje «Julemarked» (bazar / jarmark przedświąteczny) na placu między kościołem a szkołą i w Krypcie. Wszyscy są zaproszeni do włączenia się. Również jako polska grupa chcielibyśmy przygotować swoje stoisko z produktami, przedmiotami wykonanymi ręcznie, w domu. Mogą to być różnego rodzaju produkty, przedmioty związane lub nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia…. Liczymy na pomysłowość i kreatywność wielu osób. Prosimy o chęć zaangażowania się. Wszystkie osoby chętne prosimy o kontakt z przedstawicielami do Rady Parafialnej lub księżmi.

5. Nowoprzybyłym do naszej parafii przypominamy o rejestracji. Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub na naszej stronie.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)