Ogłoszenia z 24 lutego 2019r.

7 niedziela zwykła
24.02.2019 r.

 1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują w tym tygodniu kawę i ciasto.
          Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tym tygodniu:
 • we środę– o godz. 00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w piątek– przeżywamy I piątek miesiąca. Od godz. 00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim.
 • w sobotę– Msza św. niedzielna w j. polskim w Årdalstangen o godz. 17.00
 • w przyszłą niedzielęMsze św. w j. polskim będą: w Voss o godz. 00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.
 1. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na wielkopostne rekolekcje, które rozpoczną się  w I niedzielę Wielkiego Postu, czyli 10 marca. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi Michał Dąbrówka, misjonarz miłosierdzia i wykładowca homiletyki. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
           Pamiętajmy o tym wydarzeniu w naszych modlitwach i prośmy o dobre owoce tego czasu.
 1. Przypominamy 7 marcarozpoczyna się katecheza przedmałżeńska w j. polskim, o godz. 19.30 i będzie miała miejsce w audytorium szkoły św. Pawła.  Również można wziąć udział w katechezie  przedmałżeńskiej w j. norweskim, która rozpoczyna się 4 marca o godz. 18.30 w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła. Osoby zainteresowane mogą  zapisywać się po Mszy świętej w zakrystii.  Więcej informacji na stronie internetowej.
 2. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy na spotkanie organizowane przez Caritas w naszej wspólnocie polonijnej. Przedstawiciele Caritas przedstawią informacje o norweskim systemie opieki zdrowotnej oraz o systemie świadczeń społecznych, opowiedzą jakie prawa mają przebywający tu emigranci jako pracownicy, a jakie prawa mają pracodawcy względem pracownika. Będzie możliwość zadawania pytań. Spotkanie będzie miało miejsce 3 marca b.r., o godz. 16.30 (czyli po Mszy św. o godz. 15.00) w Audytorium szkoły św. Pawła. Spotkanie jest w j. polskim, bezpłatnie. Podobne spotkania dla Polonii odbywały się przy parafii w Oslo i Trondheim i cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ze względu na interesującą tematykę. Serdecznie zapraszamy.
 3. Do wtorku 5 marca można oddać w zakrystii lub biurze parafialnym zeszłoroczne palmy. Zostaną one spalone a popiół użyty będzie do posypania głów popiołem w środę popielcową.
 4. Tradycją naszej polskiej grupy jest organizowanie zabaw andrzejkowych czy karnawałowych. Jest to okazja dla wszystkich, którzy się angażują w naszej wspólnocie i którzy należą do naszej wspólnoty, aby się spotkać wspólnie i miło spędzić czas.
          Zapraszamy na polonijną zabawę ostatkową, która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 2 marca, od godz.                18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o                    15.00 u p. Justyny w krypcie)
 1. Są jeszcze wolne miejsca w przyszłym roku szkolnym w pierwszej klasie w Szkole Św. Pawła. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze szkołą.
 2. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami.