Ogłoszenia z 25 czerwca 2019 r.

XII niedziela zwykła
22. 06. 2019 r.

 

1. Po Mszy św. o 15.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

Również po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Przypominamy że przez miesiąc lipiec i sierpień Msze św. będą o 8.00 w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarz, tym którzy nieśli obraz Matki Bożej, Różaniec oraz baldachim, vaktom, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym, dzwoniącym i sypiącym kwiaty, prowadzącym śpiew oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości.

Pragniemy podziękować bardzo serdecznie p. Józefowi za ufundowanie feretronu do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej a p. Tomaszowi dziękujemy za jego wykonanie.

Pragniemy również serdecznie podziękować p. Januszowi za ofiarowanie materiału, wykonanie oraz montaż półki na śpiewniki w kaplicy Marias Minde. Bóg zapłać.

4. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Przypominamy o zapisaniu dzieci na katechezę do I Komunii św. oraz bierzmowania. Przypominamy również o katechezach po Komunii a przed bierzmowaniem oraz o katechezach w Polskiej Szkole. Więcej informacji na stronie.

6. Za tydzień będzie ostatnie przed wakacjami spotkanie przy kawie w krypcie w ramach kirkekaffe. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować już dzisiaj wszystkim osobom które w ciągu całego roku przygotowywali kawę, piekli smaczne ciasta i je przynosili, jak i również sprzątali po kawie. Dziękujemy p. Justynie za koordynacje. Za wszelki włożony trud w ramach naszej polskiej grupy składamy serdeczne Bóg zapłać. Liczymy na dalsze , tak piękne zaangażowanie po wakacjach J.

7. Parafia Vår Frue w Ålesund 8 lipca zaprasza na pielgrzymkę do Selje, Msza św. w ruinach klasztoru o godz. 12.30. Łódź z lądu stałego w Selje odpływa o 11.30 . Bilet powrotny 400 kr należy opłacić z góry. Kontakt i więcej informacji – parafia Vår Frue w Ålesund.

8. Także w tym roku będą się odbywały koncerty organowe w naszym kościele w każdą sobotę miesiąca lipca i sierpnia, o godz. 12.00. Pierwszy koncert 7 lipca a ostatni 28 sierpnia. Szczegółowa informacja z tyłu kościoła.

9. W miesiącu lipcu wszystkie sprawy duszpasterskie oraz kancelaryjne prosimy kierować do ks. Janusza. Ks. Marcin przebywa w tym miesiącu na urlopie.

10. Na stoliku za ławkami jest specjalna skarbonka na ofiary,  które będą przeznaczone na wymianę nagłośnienia w klasztorze Marias Minde. Ofiary można składać podczas każdej Mszy św.. . Dziękujemy za  zrozumienie i za każde wsparcie.

11. Wszystkim udającym się na urlop, wakacje życzymy bezpiecznej drogi oraz spokojnego i dobrego odpoczynku.