Ogłoszenia z 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna, Rok C
26. 05. 2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. ofiary składane na tace są przeznaczone na wymianę nagłośnienia w kaplicy Marias Minde. Bóg zapłać za wsparcie, zrozumienie i składane ofiary.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

Po Mszy św. o godz. 15.00 również zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W najbliższym tygodniu:
 • w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w czwartek – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Msze św. w j. polskim o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum;
 • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w sobotę – wspomnienie św. Justyna, msza święta w j. polskim w Årdalstangen o godz. 17.00;
 • w niedzielęMszę św. w j. polskim: o  godz. 11.00 – w Voss, oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, w centrum.
 1. Spotkanie dla wszystkich vaktów 9 czerwca, po Mszy św. o godz. 15.00. Potrzebujemy jeszcze nowych osób, które chciałby się zaangażować w czasie Mszy św. raz w miesiącu. Prosimy o zrozumienie i zgłoszenie się po Mszy św. lub telefonicznie.
 1. Zbliża się koniec roku szkolnego. Prosimy przed wyjazdem na wakacje zapisać w zakrystii dzieci i młodzież na katechezę w ramach 1 roku przygotowania na nowy rok szkolny 2019-2020. Przypominamy, że 1 rok przygotowania do Bierzmowania rozpoczyna się w IX klasie. Natomiast 1 rok przygotowania do I Komunii obejmuje dzieci urodzone w 2012 r.
 1. Rada Parafialna planuje zorganizowanie we wrześniu seminarium poświęconego przyszłości parafii – jaką mamy wizję parafii  – St. Paula menighet,  za 15 – 20 lat. Do największych grup etnicznych w parafii rozesłana została ankieta.  Jednocześnie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby się wypowiedzieć w tej sprawie do odpowiedź na pytania w elektronicznym kwestionariuszu zamieszczonym na stronie parafii  http://bergen.katolsk.no/– „Menighetens fremtid”. Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi do 30 czerwca. Pytania są po norwesku, ale można odpowiadać także w języku polskim.
 1. Jest już oferta obozów letnich dla dzieci i  młodzieży organizowanych przez NUK  (Młodzi Katolicy Norwegii). Więcej informacji na stronach NUK: www.nuk.no
 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.