Ogłoszenia z 28 kwietnia 2019 r.

Niedziela Miłosierdzia
28. 04. 2019 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy przy tej okazji do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tekst tej Koronki jest umieszczony na obrazkach, które można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.

Po Mszy świętej zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Również po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek –  Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika
  • we wtorek – o godz. 18.00 w krypcie egzamin dla kandydatów do bierzmowania z I i II roku przygotowania.
  • w środę – wspomnienie św. Józefa. W środę Legion Maryi wraz z Siostrami Matki Teresy organizują pielgrzymkę z kościoła Św. Pawła do Groty Matki Bożej przy klasztorze na Marias Minde. Rozpoczęcie pielgrzymki  o godz. 11.00 od kościoła św. Pawła. Msza Św. w klasztorze Marias Minde ok. godz. 13.00. Po Mszy św. piknik – prosimy o zabranie jedzenia.

A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików

  • w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Mszę św. w j. polskim, o godz. 19.00 w intencji naszej Ojczyzny. Natomiast uczniowie z Polskiej Szkoły wraz z Rodzicami i Nauczycielami zapraszają na program artystyczny z okazji Święta 3 Maja w niedziele 12 maja po Mszy św. o 15.00 do krypty naszego kościoła.

Jest to również I piątek miesiąca. Od godz. 16.00!  adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta dla dzieci przed I Komunią św., rodziców oraz dla wszystkich wiernych.

W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. Po Mszy św. o godz. 19.00 nabożeństwo majowe.

  • w sobotę – Msza św. niedzielna w j. polskim w Øvre Årdal o godz. 17.00
  • w przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci z naszej polskiej grupy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości przyjść na inne Msze święte niż 15.00 – czy to na Marias Minde na godz. 12.00 (będzie dodatkowa Msza św.) czy do centrum na godz. 19.30, ponieważ w tym dniu większość ławek na Mszy o 15.00 będzie zarezerwowanych dla dzieci I komunijnych i ich rodziców. Będą też goście z Polski stąd będzie mniej miejsca niż zazwyczaj.

Msze święte w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz godz. 15.00 (Msza św. I Komunijna) oraz 19.30 w kościele w centrum. Także Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 11.00

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu litanii, 15 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

4. Przeżywając dziś Niedziele Miłosierdzia wracamy myślami do nawiedzenia naszej parafii przez Kopie cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik we wrześniu 2016 r. Cieszymy się stałą obecnością relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w naszym kościele. Przypominamy, że można wpisywać prośby, podziękowania do księgi prób i podziękowań, która znajduje się przed bocznym ołtarzem, w którym są relikwie św. Faustyny i Jana Pawła II. W tych intencjach modlimy się w każdy piątek (I piątek m-ca podczas adoracji 18.00-19.00 a pozostałe piątki m-ca w czasie adoracji od 19.30 – 20.15). Od tej chwili również rodziny naszej wspólnoty nawiedza mała kopia obrazu Jezusa Miłosiernego, pobłogosławiona przez bp. Leszka Leszkiewicza. Zachęcamy do zapisywana się w zakrystii lub u księży na obraz. Obraz zabiera się w niedziele i przynosi w kolejną niedzielę.

5. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia :) .