Ogłoszenia z 28 lipca 2019 r.

Uroczystość św. Olafa

XVII niedziela zwykła
28. 07. 2019 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość św. Olafa, głównego patrona Norwegii. Przez wstawiennictwo św. Olafa chcemy dzisiaj modlić się za kościół katolicki w Norwegii oraz wszystkich mieszkających w Norwegii.

Witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii. Życzymy miłego pobytu i dobrej pogody 😊

Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – w Norwegii wspomnienie św. Olafa, głównego patrona Norwegii. W kościele powszechnym wspomnienie św. Marty.
  • w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii de’ Liguori
  • w piątek I piątek miesiąca sierpnia. Od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.

Msza św. o godz. 19.00.

  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Ponadto Msze św. w kościele św. Pawła: w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00, a w j. angielskim o godz. 18.00.

3. Koncerty organowe w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 12.00.

4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Jak informowaliśmy w  minioną niedzielę mamy już połowę potrzebnej kwoty. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

5. Od pierwszej niedzieli września ulegną niewielkiej modyfikacji Mszę św. w j. polskim. W kościele św. Pawła w Bergen w każdą niedzielę  Msza św. o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30. Również w klasztorze Marias Minde  Msza św. w każdą niedzielę. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września o godz. 8.00. Natomiast od pierwszej niedzieli października do ostatniej niedzieli kwietnia o godz. 12.00. Również w soboty, w które jest katecheza dla dzieci do I Komunii, w klasztorze Marias Mide niedzielna Msza św. o godz. 16.00. Daty można sprawdzić na stronie. Z racji cotygodniowej Mszy św. w klasztorze Marias Minde nie będzie  od września Mszy św. w Alversund w trzecie niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Msze św. w Voss w j. polskim w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 oraz w trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00. Zobacz tutaj Msza św. w Norheimsund w j. polskim w drugą sobotę miesiąca  o godz. 17.00. Zobacz tutaj Msza św. w Årdalstangen w j. polskim w  drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Zobacz tutaj 

W każdą niedzielę w ogłoszeniach parafialnych przypominany o miejscach i godzinach Mszy św. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń i sprawdzania na stronie. W razie wątpliwości lub zauważonych nieścisłości prosimy o kontakt z duszpasterzami. 

6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej polskiej tradycji miesiąc abstynencji. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, jak i modlitwy za osoby uzależnione. Na naszej stronie Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2019. Czyt. tutaj. Przypominamy również, że zawsze można w kancelarii parafialnej złożyć deklaracje abstynencji na określony czas, z nałogu alkoholizmu oraz innych. W miesiącu sierpniu wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy kierować do ks. Marcina. Ks. Janusz przebywa w tym miesiącu na urlopie.

7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊