Ogłoszenia z 3 lutego 2019 r.

4 niedziela zwykła
03.02.2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują w tym tygodniu kawę i ciasto. Po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie, odbędzie się spotkanie z panią dr. Katarzyną Jachimowicz, która opowie o historii zmagania się o prawo do kierowania się klauzurą sumienia. Będzie możliwość zadawania pytań. Zapraszamy serdecznie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość odpustową i festyn parafialny. Dziękujemy tym, którzy przygotowali bigos, pierogi oraz upiekli chleb. Dziękujemy osobom, które przygotowały salę gimnastyczną. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w czasie Sumy czytając modlitwę wiernych i niosąc dary w czasie procesji oraz młodzieży zaangażowanej w czasie festynu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek –  wspomnienie św. Agaty
  • w środę – wspomnienie męczenników Pawła Miki i towarzyszy. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę – Msze św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę Msze św. w j. polskim będą: w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

3. Røde Kors kieruje zachętę do osób które chciałyby zostać wolontariuszami w więzieniu, uczestniczyć w spotkaniach z osadzonymi. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt po Mszy św. lub telefoniczny.

4. Przypominamy o możliwości wyjazdu dla młodzieży, od 14 do 19 roku życia, na zimowe ferie do Kvamsskogen, w terminie od 25 do 27 lutego. Więcej szczegółowych informacji na folderach umieszczonych na stolikach za ławkami oraz stronie. zob. tutaj

5. Z opóźnienie dotarły naklejki na oznaczenie drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B co się tłumaczy: «Christus mansionem benedicat» czyli «Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2019 r. ». Zostały one pobłogosławione, aby to błogosławieństwo było w naszych domach. Składana ofiara przy tej okazji jest przeznaczona w całości na misje.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami :) .