Ogłoszenia z 5 maja 2019 r.

III Niedziela Wielkanocna 

05.05. 2019 r.

1. Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystości  I Komunii Świętej.   Pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą, aby ich przyjaźń z Jezusem, dzięki trosce rodziców, była rozwijana.

Dziś z racji I Komunii Świętej nie będzie kawy i ciasta w krypcie.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałekświęto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • we wtorek Katolsk Forum zaprasza o 19.45 na spotkanie z Martą Bivand Erdal pt. „Migracje i Kościół katolicki”. P. Marta jest profesorem w Peace Research Institute w Oslo. Wykład w j. norweskim w pokoju nauczycielskim  szkoły św. Pawła. Wstęp 30 kr.
  • w środę – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w sobotę – Msza św. niedzielna w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła, w centrum.

Po Mszy św. o godz. 15.00 w przyszłym tygodniu, uczniowie Polskiej szkoły zapraszają na przedstawienie patriotyczne do krypty, z okazji uroczystości 3 maja. Będzie tam również kawa i ciasto. Dziękujemy już dziś Stowarzyszeniu Razem w Bergen prowadzącemu Polską Szkołę, nauczycielom, rodzicom i uczniom zaangażowanym w tę uroczystość.

3. 20 maja o godz. 18.00, w naszym kościele św. Pawła, odbędzie się Msza żałobna w intencji ofiar zamachu terrorystycznego na Sri Lance. W naszej parafii mamy wiele osób pochodzących z Sri Lanki. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem solidarności i modlitewnego wsparcia. Po Mszy św. spotkanie w krypcie z zaproszonymi gośćmi.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu litanii, 15 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.