Ogłoszenia z 6 stycznia 2019 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego
06. 01. 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2019 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2019 r. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli dziś ciasto i przygotowują kawę.

Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Ponadto w centrum Msze święte w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

W przyszłą niedziela dodatkowa taca przy wyjściu z kościoła na potrzeby remontu kościoła oraz budynków przy parafialnych.

3. Dziękujemy tym wszystkim, który włączyli się w organizacje oraz uczestniczyli w polonijnej zabawie sylwestrowej.

4. Przypominamy o możliwości wyjazdu dla młodzieży, od 14 do 19 roku życia, na zimowe ferie do Kvamsskogen, w terminie od 25 do 27 lutego. Więcej szczegółowych informacji na folderach umieszczonych na stolikach za ławkami.

5. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego tygodnia :).