Ogłoszenia z niedzieli 18 sierpnia 2019r.

XX niedziela zwykła
18. 08. 2019 r.

 1. Witamy wszystkich, którzy przybyli do naszej parafii. Życzymy Wam dobrego pobytu w gronie rodziny i bliskich oraz dobrego odpoczynku.
 2. W najbliższym tygodniu:
 • we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata;
 • w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża. O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;
 • w czwartek – wspomnienie NMP Królowej;
 • w sobotę – wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła.
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.
 • Po Mszy św. o godz. 15.00 w audytorium szkoły św. Pawła, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – II rok;
 • Ponadto Msze św. w kościele św. Pawła: w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00,
  a w j. angielskim o godz. 18.00.
 1. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00, zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziękujemy tym osobom, które w miniony piątek sprzątały nasz kościół. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
 4. Dziękujemy za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia,
  w klasztorze Marias Minde. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 5. Na stronie internetowej zostały podane terminy katechez dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej zarówno pierwszy jak i drugi rok. Przypominamy równocześnie o zapisywaniu dzieci i młodzieży na pierwszy rok przygotowań do pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania.
 6. Zachęcamy również do udziału w katechezie po pierwszej Komunii Świętej czy to w ramach Polskiej Szkoły, czy też poprzez udział w katechezach prowadzonych przez siostry. Szczegóły i terminy na naszej stronie internetowej.
 7. Już dziś informujemy, że spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania I i II rok i ich rodziców odbędzie się w Audytorium Szkoły św. Pawła w niedzielę 1 września o godz. 13.30.
 8. Jak już informowaliśmy od pierwszej niedzieli września ulegną niewielkiej modyfikacji Mszę św. w j. polskim. W kościele św. Pawła w Bergen w każdą niedzielęMsza św. o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30. Również w klasztorze Marias Minde  Msza św. w każdą niedzielę. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września o godz. 8.00. Natomiast od pierwszej niedzieli października do ostatniej niedzieli kwietnia o godz. 12.00. Również w soboty, w które jest katecheza dla dzieci do I Komunii, w klasztorze Marias Minde niedzielna Msza św. o godz. 16.00. Daty można sprawdzić na stronie. Z racji cotygodniowej Mszy św. w klasztorze Marias Minde nie będzie  od września Mszy św. w Alversund w trzecie niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Msze św. w Voss w j. polskim w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 oraz w trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00. Msza św. w Norheimsund w j. polskim w drugą sobotę miesiąca  o godz. 17.00Msza św. w Årdalstangen w j. polskim w  drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
 9. Grupa studencka Fides wznawia spotkania po przerwie wakacyjnej w niedzielę 25 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Birgittakjelleren.
 10. Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa, w j. norweskim, rozpoczyna się w poniedziałek 28 października o godz. 18.30 w Personalrommet. Kurs trwa pięć tygodni. Wszystkie pary pragnące zawrzeć małżeństwo w kościele katolickim są zobowiązane do odbycia takiego kursu. Zgłoszenia w biurze parafialnym tel. 55215950
 11. 14 września odbędzie się piesza pielgrzymka z naszego kościoła do Fana Kirke, wyjście o godz. 10.45. Wyjazd grupy rowerowej o godz. 14.00 również sprzed naszego kościoła. Osoby chętne prosimy, aby zgłosiły chęć takiego wyjazdu. Można też udać się tam we własnym zakresie. Msza święta w Fana Kirke o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału.
 12. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia :)