Ogłoszenia z niedzieli 4 sierpnia 2019r.

XVIII niedziela zwykła
04. 08. 2019 r.

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii. Życzymy dobrego pobytu w gronie rodziny i bliskich.
 2. W najbliższym tygodniu:
 • we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego;
 • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w czwartek – wspomnienie św. Dominika
 • w piątek – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża
 • w sobotę – wspomnienie św. Wawrzyńca
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 8.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Ponadto Msze św. w kościele św. Pawła: w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00, a w j. angielskim o godz. 18.00.
 1. Koncerty organowe w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy.
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 3. Na stronie internetowej (w zakładce: katecheza) zostały podane terminy katechez dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej zarówno pierwszy jak i drugi rok. Przypominamy równocześnie o zapisywaniu dzieci i młodzieży na pierwszy rok przygotowań do pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania.
 4. Jak już informowaliśmy od pierwszej niedzieli września ulegną niewielkiej modyfikacji Mszę św. w j. polskim. W kościele św. Pawła w Bergen w każdą niedzielęMsza św. o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30. Również w klasztorze Marias Minde  Msza św. w każdą niedzielę. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września o godz. 8.00. Natomiast od pierwszej niedzieli października do ostatniej niedzieli kwietnia o godz. 12.00. Również w soboty, w które jest katecheza dla dzieci do I Komunii, w klasztorze Marias Minde niedzielna Msza św. o godz. 16.00. Daty można sprawdzić na stronie. Z racji cotygodniowej Mszy św. w klasztorze Marias Minde nie będzie  od września Mszy św. w Alversund w trzecie niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Msze św. w Voss w j. polskim w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 oraz w trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00. Msza św. w Norheimsund w j. polskim w drugą sobotę miesiąca  o godz. 17.00Msza św. w Årdalstangen w j. polskim w  drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
 1. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia