Ogłoszenie z 10 lutego 2019 r.

5 niedziela zwykła
10.02.2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują w tym tygodniu kawę i ciasto.

Przy wyjściu z kościoła, jak w każdą II niedzielę miesiąca, możliwość złożenia ofiary na remont kościoła i budynków przy kościelnych. Za wszelkie wsparcie składamy Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  • we środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego
  • w piątek zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – Msze św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00

Zapraszamy również od godz. 19.00 do godz. 20.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Zapraszamy młodzież bierzmowaną, wspólnotę Effatha i wszystkich chętnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.

  • w przyszłą niedzielę Msze św. w j. polskim będą: w Alversund o godz. 11.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30. Również o godz. 17.00 Msza św. w Årdalstangen.

3. W czasie Wielkiego Postu będzie w naszej parafii organizowana katechizacja przedmałżeńska czyli tzw. kurs przedmałżeński, zarówno w j. polskim jak i w j. norweskim. Katecheza w j. polskim rozpoczyna się 7 marca o godz. 19.30 i będą miały miejsce w audytorium szkoły św. Pawła. Natomiast katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpoczyna się 4 marca o godz. 18.30 w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła. Osoby zainteresowane mogą  zapisywać się po Mszy świętej w zakrystii.  Więcej informacji na stronie internetowej.

4. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie organizowane przez Caritas w naszej wspólnocie polonijnej. Przedstawiciele Caritas przedstawią informacje o norweskim systemie opieki zdrowotnej oraz o systemie świadczeń społecznych, opowiedzą jakie prawa mają przebywający tu emigranci jako pracownicy, a jakie prawa mają pracodawcy względem pracownika. Będzie możliwość zadawania pytań. Spotkanie będzie miało miejsce 3 marca b.r., o godz. 16.30 (czyli po Mszy św. o godz. 15.00) w Audytorium szkoły św. Pawła. Spotkanie jest w j. polskim, bezpłatnie. Podobne spotkania dla Polonii odbywały się przy parafii św. Oslo i Trondheim i cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ze względu na interesującą tematykę. Serdecznie zapraszamy.

5. Siostry Matki Teresy i Legion Maryi (Marialegionen) zapraszają w sobotę 16 lutego o godz. 13.30 do Audytorium w Szkole Św. Pawła na seminarium w języku angielskim nt. Katechizmu Kościoła Katolickiego. Seminarium prowadzi siostra Elizabeth von Atzigen ze Szwajcarii, doświadczona teolożka i katechetka.

6. Tradycją naszej polskiej grupy jest organizowanie zabaw andrzejkowych czy karnawałowych. Jest to okazja dla wszystkich, którzy się angażują w naszej wspólnocie i którzy należą do naszej wspólnoty, aby się spotkać wspólnie i miło spędzić czas.

Zapraszamy na polonijną zabawę ostatkową, która odbędzie się w krypcie naszego kościoła 2 marca, od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi. Zapisy po Mszy św. (w zakrystii lub po Mszy o 15.00 u p. Justyny w krypcie)

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami.