Modlitwa różańcowa każdego dnia o 20.30

Drodzy wierni,

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy zachęcić Każdego i Każdą z Was do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 oraz modlitwy słowami Apelu Jasnogórskiego. Każdego dnia gromadźmy się o 20.30, czy to mieszkając samemu czy wspólnie w rodzinie, łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę różańcową.

IMG-20200314-WA0020Również my, jako Wasi Duszpasterze, każdego dnia o 20.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w naszej kaplicy domowej, będziemy z Wami łączyć się w modlitwie różańcowej i apelowej.

Intencją naszej modlitwy niech będzie prośba o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. 

Łącząc się w modlitwie

ks. Janusz i ks. Marcin

 

 Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

(…) Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności.

+ Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. INFORMACJE dotyczące Wielkiego Tygodnia - Parafia katolicka św. Pawła w Bergen
  2. Ogłoszenia z Niedzieli Zmartwychwstania - 12.04.2020 r. - Parafia katolicka św. Pawła w Bergen

Comments are closed.