Ogłoszenia z 11 października 2020 r. – XXVIII niedziela zwykła

XXVIII niedziela zwykła
11. 10. 2020 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj 28 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  • w środę – wspomnienie Małgorzaty Marii Alacoque. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
  • w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Na godz. 20. 15 sprzątanie naszego kościoła. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą się włączyć we wspólne sprzątanie.
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. O godz. 16.00 Msza św. i katecheza w kościele św. Pawła w centrum. Uwaga!! Msza i katecheza o godz. 16.00 odbędzie się w centrum a nie na Marias Minde!!!. Również o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła. Msza św. także w Voss o godz. 17.00.

Od godz. 20.15 do godz. 21.00 zapraszamy, do kościoła św. Pawła, na adorację Najświętszego Sakramentu. To szczególna możliwość spotkania z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji możliwość też spowiedzi w j. polskim. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich. To zaproszenie kierujemy również szczególnie do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich Rodziców.

  • w niedzielę – Msze św. w j. polskim o godz. 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Pamiętajmy o rejestracji on-line naszego uczestnictwa we Mszy św. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 8.30, 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

5. Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku, aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.

6. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”.  Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach u księży. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Szczegółowe informacje o odpustach oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie. Za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. 2 listopada o godz. 17.30 w kościele św. Pawła w centrum.

8. W czwartek, 22 października jest  liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, trwając również w roku 100-tnych urodzin naszego wielkiego Rodaka. Ciesząc się obecnością relikwii św. Jana Pawła II w naszej świątyni, chcemy wspólnie świętować wspomnienie w niedzielę 25 października podczas wszystkich Mszy św. w j. polskim. Już dzisiaj chcemy zachęcić do zawierzenia swoim Rodzin św. Janowi Pawłowi II. Teksty zawierzenia będzie można odebrać przed Mszą św. A w czasie Mszy św. po Komunii wspólnie odmówimy modlitwę zawierzenia. Więcej informacji na naszej stronie.

9. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

1o. 11Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊