Ogłoszenia z 13 września 2020 r. – XXIV niedziela zwykła

XXIV niedziela zwykła
13. 09. 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 24 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.
  • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w środę – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza i Cypriana. A o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
  • w sobotę – o godz. 16.00 w klasztorze Marias Minde katecheza i Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 17.00 Msza św. w Voss. Również Msza św. niedzielna o godz. 19.30 w kościele św. Pawła. Po Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich na osobistą modlitwę. W czasie adoracji możliwość spowiedzi w j. polskim.
  • w niedzielę – Msze św. w j. polskim o godz. 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 13.3015.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Władze miasta Bergen wprowadziły (8.09) nowe przepisy z związku  koronawirusem, które też dotyczą ograniczenia w publicznych miejscach do 50. Więc na Mszach św. nie może być więcej niż 50!! W klasztorze Marias Minde pozostaje 35 osób!! Koniecznym i niezbędnym jest elektroniczna rejestracja przez naszą stronę. Dlatego bardzo prosimy o rejestracje on-line. Nowe limity są ważne przez 10 dni, ale mogą zostać przedłużone.  Z tej racji jest również dodatkowa Msza św. o 8.30 jak i o 13.30. Jeszcze raz prosimy wszystkich o wcześniejszą rejestracje uczestnictwa. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano. Prosimy również, żeby Ci którzy się zarejestrowali nie mogą przyjść, aby niezwłocznie poinformowali telefonicznie.

Prosimy również o przestrzeganie pozostałych przepisów ograniczających rozszerzanie się epidemii (Smittever regler).

Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki z naszego kościoła do kościoła św. Krzyża w Fanie. Ta pielgrzymka wpisuje się na stałe w tradycje naszej parafii. Więc już dzisiaj zapraszamy na następny rok.

5. Pragniemy skierować serdeczne nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku, aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje. Rodziców prosimy, o zachętę swoich dzieci.

6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊