Ogłoszenia z 2 lutego 2020 r.

4 niedziela zwykła
02.02.2020 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które jest też przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach obejmujemy osoby życia konsekrowanego, a w sposób szczególny Siostry posługujące w naszej parafii.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują w tym tygodniu kawę i ciasto.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość odpustową i festyn parafialny – Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek – o godz. 19.00 w krypcie kościoła spotkanie rodziców dzieci które będą przyjmowały Pierwszą Komunie św. w Bergen.

Również  o godz 12.00 pierwszy „Danbolt koncert”.Profesor Gunnar Danbolt wprowadzi nas do muzyki Couperina, którą wykona organista Amund Dahlen.

  • w środę – wspomnienie św. Agaty. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
  • w piątek – to I piątek miesiąca lutego. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.
  • w sobotę – Msze św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00.

Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkanie z p. psycholog Haliną Czerwińską. Spotkanie będzie w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła (wejście jak do biur parafialnych), Temat spotkania to: Wychowywać – to kochać i wymagać. Na spotkaniu możliwość zadawania pytań. Będzie możliwość aby w czasie wykładu dzieci były w pomieszczeniu obok pod opieką osoby dorosłej.

  • w przyszłą niedzielę Msze św. w j. polskim będą: w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

3. Jak już ogłaszaliśmy, w sobotę spotkanie z p. psycholog, która przyjeżdża z Polski na zaproszenie Rodziców z naszej wspólnoty. Zapraszamy jeszcze raz na otwarte spotkanie w sobotę. Natomiast w niedziele możliwość uczestnictwa w warsztatach rodziców. W czasie warsztatów dzieci również mogą udać się katechezę z Siostrami. Zapisy na te warsztaty na sobotnim spotkaniu. Jeśli ktoś potrzebowałby indywidualnego spotkania to proszę o kontakt z ks. Januszem. Więcej informacji będzie na stronie.

4. Cieszymy się, że w minioną sobotę kilkoro dzieci wzięło udział w scholce dla dzieci. Pragniemy ponowić zaproszenie do udziału w scholce dla wszystkich chętnych dzieci – kolejne spotkanie będzie 15 lutego o godz. 15.00, również w salce katechetycznej przy klasztorze Marias Minde. Gorąco zachęcamy i zapraszamy. Gdyby były pytania odnośnie scholki można je kierować do nas księży lub też do p. Walentyny, która prowadzi scholkę – numer telefonu  +47 96724701

Istnieje również możliwość uczestnictwa w bezpłatnej szkółce gitarowej, zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Gdyby ktoś był tylko zainteresowany to prosimy o kontakt. Kontakt również z p. Walentyną – numer telefonu  +47 96724701

5. Zapraszamy na polonijną ostatkową zabawę, w sobotę 22 lutego od godz. 18.00, w krypcie naszego kościoła. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Justyny. Numer telefonu do p. Justyny: +4746592160

6. Zapraszamy na weekend dla dzieci z klas 4 – 6 w dniach  14 – 16 lutego. Więcej informacji w broszurze z tyłu kościoła.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami :) .